X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Symboliczny uścisk dłoni. Czy pojednanie na Półwyspie Koreańskim jest możliwe?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 18:00
– Nawet jeśli więcej w tym teatru niż realnej polityki, była to chwila historyczna – mówił Oskar Pietrewicz z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Audio
  • Czy jest realna szansa na dialog międzykoreański (Raport o stanie świata/Trójka)
Południowokoreańska para prezydencka wita północnokoreańską delegację na ceremonii otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pjongczang 2018
Południowokoreańska para prezydencka wita północnokoreańską delegację na ceremonii otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pjongczang 2018Foto: PAP/EPA/YONHAP

Członkowie delegacji północnokoreańskiej wzięli udział w uroczystości otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Prezydent Korei Południowej Mun Dze In i jego małżonka uścisnęli dłonie z siostrą Kim Dzong Una i przewodniczącym prezydium północnokoreańskiego parlamentu Kim Jong Namem. Ten gest, jak podkreślił Oskar Pietrewicz, "przeszedł do historii dyplomacji sportowej".  Przy okazji igrzysk doszło do choćby chwilowego zbliżenia dyplomatycznego  powiedział gość Dariusza Rosiaka.

Czy fakt, że następnego dnia siostra północnokoreańskiego przywódcy Kim Jo Dzong przekazała prezydentowi Korei Południowej zaproszenie do Pjongjangu wystosowane przez Kim Dzong Una zmieni coś w relacjach międzykoreańskich? Czy jest realna szansa na dialog, czy to tylko obustronne próby ocieplenia wizerunku? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

Ponadto w audycji:

  • Apel w sprawie dziennikarzy agencji Reuters uwięzionych w Birmie. Czy w tym kraju skończył się krótki okres wolności?
  • Jak biali Amerykanie zdobyli Dziki Zachód? Mordując jego mieszkańców. W programie spotkanie z autorem książki na temat ludobójstwa Indian północnoamerykańskich.
  • W Kapsztadzie wkrótce może zabraknąć wody pitnej. Czy winna jest zmiana klimatu, czy polityka?

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata 
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Autorka materiału dodatkowego: Agata Kasprolewicz
Goście:
Oskar Pietrewicz (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych), Krzysztof Renik (Polskie Radio), Maciej Jarkowiec (autor książki "Powrócę jako piorun. Krótka historia Dzikiego Zachodu")
Data emisji: 10.02.2018
Godzina emisji: 15.07

mk/gs

Czytaj także

Ahed Tamimi. Palestyńska Joanna D'arc?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2018 20:00
Ahed Tamimi to szesnastoletnia Palestynka, która po ataku na izraelskiego żołnierza stanie przed sądem wojskowym. Wśród swoich rodaków została okrzyknięta bohaterką i nową Joanną D'arc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Państwo Islamskie w Afganistanie - bardziej radykalna twarz talibów

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2018 09:00
– Warto zacząć od tego, że ISIS w Afganistanie nazywa się Kalifatem Chorasanu. To grupa młodych komendantów wywodzących się głownie z talibów, którzy zawiedzeni postawą swoich przywódców, postanowili iść własną drogą – mówi płk. Piotr Łukasiewicz, były ambasador Polski w Afganistanie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie tkwią korzenie polsko-izraelskiego sporu?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2018 16:00
– Leciałem w tym tygodniu do Izraela z byłym ambasadorem Szewachem Weissem i nie wiedziałem wtedy jeszcze jaki spór rozpętał się na linii Tel-Awiw – Warszawa. Niezwykle ostry, dodajmy, spór o historię, w którym padają bardzo mocne słowa – mówi dziennikarz Jerzy Haszczyński.
rozwiń zwiń