X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Władimir Putin może być pewien zwycięstwa w wyborach?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 16:00
W Rosji wybory, które wiadomo kto wygra. USA i Wielka Brytania nakładają sankcje na reżim Putin, a on się śmieje. Dlaczego?
Audio
  • Najważniejsze wydarzenia mijającego tygodnia (Raport o stanie świata/Trójka)
Władimir Putin
Władimir PutinFoto: PAP/EPA/ANATOLY MALTSEV / POOL

Niewiele jest rzeczy w polityce, o których można mówić z całą pewnością. Zwycięstwo Władimira Putina w najbliższych wyborach należy jednak do tej kategorii. W ostatnich tygodniach doszło do pogorszenia stosunków między Rosją a Zachodem.

USA i Wielka Brytania wydaliły rosyjskich dyplomatów. Była to odpowiedź na śledztwo dotyczące wpływu Rosjan na amerykańskie wybory prezydenckie i niedawny zamach na Sergieja Skripala, do którego doszło na Wyspach Brytyjskich. W odpowiedzi Rosja wydaliła dyplomatów podległych Londynowi. 


putin 1200.jpg
Dwie dekady Putina - serwis specjalny Polskiego Radia

– Jeżeli będziemy kierowali się logiką i zdrowym rozsądkiem, to nie powinno być związku między tymi wydarzeniami a wyborami w Rosji. Jest to działalność szkodliwa dla wizerunku samej Federacji Rosyjskiej, jak i Władimira Putina. W innym przypadku obywatele powinni się zastanowić, czy faktycznie warto głosować na człowieka, który skłócił ich kraj z całym światem. Jeżeli jednak przyjmiemy, że tam, gdzie zaczyna się armia, kończy się zdrowy rozsądek, a należy powiedzieć, że Rosja armią stoi, to możemy uznać, że jest w tym jakiś cel. Putin ma jakąś wizję i zakłada ona, że jego państwo powinno mieć rakiety, które będą najlepsze na świecie,  stać się globalnym graczem, ważniejszym niż USA i Chiny, i wreszcie, że będzie gołąbkiem pokoju dla całego globu – mówi dziennikarz Maciej Jastrzębski.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której ponadto:

  • Nieudany zamach na premiera Autonomii Palestyńskiej. Dlaczego Hamas i Fatah nie są w stanie się porozumieć?
  • W Kolumbii pierwsze wybory po rozejmie ogłoszonym przez lewicowych partyzantów, kończącym ponad pięćdziesięcioletnią wojnę w tym kraju.
  • Czy Stephen Hawking wierzył w życie pozaziemskie?

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata 
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Goście: Maciej Jastrzębski (dziennikarz), Piotr Pogorzelski (dziennikarz), Jarosław Kociszewski (dziennikarz), Łukasz Lamża (filozof przyrody, popularyzator nauki, "Tygodnik Powszechny"), Bartłomiej Rabij (twórca portalu radiobrazylia.pl)
Data emisji: 17.03.2018
Godzina emisji: 15.07

ml/mk

Czytaj także

Rosjanie oskarżeni o ingerencję w wybory USA. Jakie będą konsekwencje?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2018 09:00
– 13 Rosjan, w tym 12 pracowników firmy Internet Research Agency z Petersburga już od 2014 roku prowadziło kampanię, która miała uderzać w amerykański system polityczny, a później osłabić pozycję Hilary Clinton – mówił z Waszyngtonu Marek Wałkuski odnosząc się do aktu oskarżenia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po co Donaldowi Trumpowi wojna handlowa?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2018 16:05
Prezydent Trump wprowadza cła na stał i aluminium.
rozwiń zwiń