X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Zero tolerancji". Dlaczego Donald Trump zmienił zdanie?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2018 17:00
Prezydent Stanów Zjednoczonych kończy kontrowersyjną praktykę rozdzielania dzieci nielegalnych imigrantów od ich rodziców. 
Audio
  • Prezydent Trump wycofuje się z polityki odbierania dzieci z rodzin, które nielegalnie próbują przedostać się na teren USA (Raport o stanie świata/Trójka)
Donald Trump w rozmowie z dziennikarzami w Waszyngtonie
Donald Trump w rozmowie z dziennikarzami w WaszyngtonieFoto: EPA/JIM LO SCALZO

Dwa miesiące temu rząd Donalda Trumpa wprowadził zasadę "zero tolerancji" wobec nielegalnych imigrantów. Jej skutkiem było zaprzestanie przez służby graniczne stosowania praktyki wypuszczania na wolność rodzin z dziećmi do czasu procesu sądowego. Rodzice trafiali do aresztu, a dzieci kierowano do specjalnych ośrodków.

Od kwietnia tego roku 2300 dzieci zostało odseparowanych od rodziców, a prezydent USA znalazł się w ogniu krytyki. W środę Donald Trump zapowiedział podpisanie rozporządzenia, które zakończy separację dzieci. "Podpiszę rozporządzenie, które pozwoli na przetrzymywanie całych rodzin. Musimy jednak pozostać twardzi, bo w innym przypadku nasz kraj zaleje przestępczość i będziemy mieć u siebie ludzi, których nie chcemy" – argumentował prezydent USA.

Donald Trump tłumaczył, że nie może kierować się wyłącznie sercem, ponieważ jego powinnością jako prezydenta jest ochrona granic kraju. Przekonywał, że obecny system imigracyjny jest nieszczelny, a dzieci były wykorzystywane przez dorosłych jako sposób na uniknięcie aresztu.

Co ta decyzja oznacza dla pogrążonych w biedzie i przemocy mieszkańców Ameryki Łacińskiej? Czy ta bezwzględna polityka ma początek w kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa? Co się stanie z dziećmi już odebranymi rodzicom?

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której poruszyliśmy także inne tematy:

  • Czy w autorytarnie rządzonym państwie prezydent i jego partia mogą przegrać wybory? Niedzielne głosowanie w Turcji pokaże, czy to jest możliwe.
  • Trzy lata po wybuchu największego kryzysu uchodźczego w historii Unii Europa nie umie sobie poradzić z migrantami. A będzie ich coraz więcej.
  • Rozmowa z Ziauddinem Sardarem – jednym z największych na świecie autorytetów w dziedzinie islamu który mówi, czy istnieje islam bez przemocy.

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata
Prowadzi: 
Dariusz Rosiak
Goście:
Adam Balcer (ośrodek badawczy WiseEuropa), Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia w Brukseli), Dominik Héjj (kropka.hu), Ziauddin Sardar (autorytet w dziedzinie islamu)
Autorka materiału dodatkowego: Agata Kasprolewicz
Data emisji: 23.06.2018 
Godzina emisji: 
15.08

IAR/mk

Czytaj także

"Londongrad" – raj dla rosyjskich oligarchów

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2018 07:00
Kupowanie domów w Wielkiej Brytanii jest czymś w rodzaju obsesji. Okazuje się, że nie tylko rdzenni Brytyjczycy są zainteresowani nieruchomościami. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co przyniesie wojna handlowa?

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2018 16:15
Prezydent Trump rozpoczyna wojnę handlową ze swoimi najbliższymi sojusznikami: Unią Europejską, Kanadą i Meksykiem. Co zrobią zaatakowani?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sport czy polityka?

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2018 16:00
O co chodzi w rosyjskim mundialu? I czy rzeczywiście piłka nożna jest w nim najważniejsza?
rozwiń zwiń