X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krwawe wybory w Brazylii

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2018 16:10
Prawicowy kandydat na prezydenta tego kraju, Jair Bolsonaro, został pchnięty nożem w brzuch podczas wiecu przedwyborczego w mieście Juiz de Fora.
Audio
  • Krwawe wybory w Brazylii (Raport o stanie świata/Trójka)
Jak poinformowano na konferencji prasowej 63-letni Bolsonaro doznał m. in. trzech głębokich ran narządów wewnętrznych, które spowodowały wewnętrzny krwotok. (IAR)
Jak poinformowano na konferencji prasowej 63-letni Bolsonaro doznał m. in. trzech głębokich ran narządów wewnętrznych, które spowodowały wewnętrzny krwotok. (IAR)Foto: PAP/EPA/SEBASTIAO MOREIRA

epa06779294 trump 1200.jpg
Co przyniesie wojna handlowa?

Nóż uszkodził wątrobę, płuco i jelita kandydata, którego przewieziono natychmiast do szpitala Santa Casa de Misericórdia. Lekarze po przeprowadzonej operacji oświadczyli, że że jego stan jest cięzki, ale stabilny. Nożownik został aresztowany. Prezydent Brazylii, Michel Temer, wyraził swoje oburzenie atakiem mówiąc, że w demokratycznym państwie prawa nie można zaakceptować sytuacji, w której nie jest możliwe spokojne przeprowadzenie kampanii wyborczej. "Niech ten atak służy za przykład dla tych, którzy dziś przeprowadzają kampanie, by były one świadome, że tolerancja jest niezbędna dla demokracji i państwa prawa. Nie można mówić o państwie prawa, jeśli nie ma tolerancji" – powiedział prezydent Temer w oficjalnym wystąpieniu, nadanym przez stację Globo. 

W drugiej części audycji Dariusz Rosiak rozmawiał z Markiem Wałkuskim na temat sytuacji w Białym Domu. New York Times opublikował tekst anonimowej postaci, która twierdzi, że część administracji stanowi ruch oporu przeciwko polityce Donalda Trumpa. Celem tej grupy jest przeciwdziałanie najgorszym decyzjom prezydenta, póki nie uda się go usunąć z urzędu. 

– Notowania prezydenta Trumpa się wahają. Co chwila są burze polityczne i ktoś przewiduje, że to upadek jego prezydentury, po czym okazuje się, że na poparcie nie ma to zbyt wielkiego wpływu – mówi Marek Wałkuski, korespondent Polskiego Radia w Stanach Zjednoczonych. – Większość wyborców Donalda Trumpa nie przejmuje się tą ciągłą burzą nad Waszyngtonem – dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której poruszyliśmy także inne tematy:

  • Szwedzi wybierają parlament. Dlaczego będzie on inny niż dotychczas?
  • Sąd we Izraelu zezwala na zburzenie kolejnej wioski Beduinów na Zachodnim Brzegu. Dlaczego?

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata
Prowadzi: 
Dariusz Rosiak
Autorka materiału dodatkowego: Agata Kasprolewicz
Goście: 
Marek Wałkuski (korespondent Polskiego Radia), Bartłomiej Rabij (radiobrazylia.pl), Karolina Przewrocka-Aderet (Tygodnik Powszechny)
Data emisji: 8.09.2018 
Godzina emisji: 15.07

kw/IAR

Czytaj także

Argentyna. Co dalej z prawem do aborcji?

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2018 16:00
Senat w Argentynie odrzucił liberalizację prawa do aborcji. To koniec czy początek walki latynoamerykańskich kobiet o zmiany społeczne na kontynencie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież Franciszek i jego reakcja na pedofilię w Kościele katolickim

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2018 16:16
Papież Franciszek przyjeżdża do Irlandii. W tle jego list w sprawie pedofilii w Kościele katolickim i kryzys Kościoła w Irlandii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kłopoty Donalda Trumpa. Czy możliwy jest impeachment?

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 16:00
– Republikanie zasiadający w Kongresie, nawet jeśli nie lubią Donalda Trumpa, nie mają interesu, żeby swojego prezydenta w taki sposób odsuwać od władzy, bo w dłuższej perspektywie może to oznaczać kryzys partyjny – mówi Piotr Zaremba z "Dziennika Gazety Prawnej".
rozwiń zwiń