X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

17 stycznia 2009

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2009 12:00
Dziś wszystkie drogi prowadzą do Waszyngtonu, z wyjątkiem jednej, która prowadzi do Detroit. Czy George W. Bush był najgorszym prezdydentem USA? Czy wytwórnia Motown stworzyła najlepszy dźwięk w historii muzyki pop?
Audio

To był ponoć najgorszy prezydent w historii Stanów Zjednoczonych- tak mówią jego przeciwnicy, których dziś jest zdecydowana większość. Poczekajmy 20 lat i wtedy go oceńmy – to zdanie obrońców George’a W. Busha, który 20 stycznia przestanie być prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Przed dwoma laty Stany Zjednoczone wsparły inwazję Etiopii na Somalię. Dziś wojska etiopskie wycofują się z Somalii, a kraj pogrąża się w chaosie. Wygląda na to, że marzenia o rozwiązaniu konfliktu trwającego prawie od 20 lat wymyka się po raz kolejny.

I na koniec historia amerykańskiego marzenia, która się spełniło. Dokładnie 50 lat temu były robotnik z fabryki samochodów w Detroit Barry Gordi założył wytwórnię płytową, z której w ciągu następnych kilkunastu lat   wyszło prawie 200 hitów. To tutaj narodziły się tak wspaniałe gwiazdy jak Steve Wonder, Marvin Gay, Smokey Robinson, Michael Jackson, Diana Ross i wiele innych.   Wytwórnia Motown stworzyła niepowtarzalny dźwięk i stała się jednym z największych symboli muzyki pop.

Czytaj także

Były prezydent pisze autobiografię. Będzie hit?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2010 21:46
Były prezydent USA George W. Bush przygotowuje do druku książkę zapowiadaną jako wspomnienia z okresu rządów w Białym Domu i częściowo z wcześniejszych etapów jego biografii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydenta i jego żonę próbowano otruć w Niemczech?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2010 12:16
Była Pierwsza Dama USA nie wyklucza, że ją samą i jej męża George'a W. Busha chciano w 2007 roku otruć podczas szczytu G8 w niemieckim Heiligendamm - informuje CNN, powołując się na pamiętniki Laury Bush, które wkrótce trafią na rynek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

prof. Zbigniew Lewicki, amerykanista UW i UKSW

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2008 08:13
Uważam, że Obama będzie niebezpiecznym prezydentem nie tylko dla Ameryki, ale i dla Europy. Mówił, że oczekuje od Europy większego współdziałania w zapewnianiu światu bezpieczeństwa, to by oznaczało, że oczekuje, że Europa będzie więcej płacić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nasz argument to wysoka cena Nord Stream

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2009 08:29
Nasz pogląd w tej sprawie jest jasny, ale co znaczy mamy mocniej przeciwdziałać? No, nie zablokujemy Morza Bałtyckiego i nie postawimy tamy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowa na płaszczyźnie dyplomatów

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2007 18:15
Te rokowania to nie jest tylko szansa dla Polski. To jest również szansa dla Ameryki i dla prezydenta Busha osobiście.
rozwiń zwiń