27 lutego 2010

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2010 12:00
Dmitrij Głuchowski opowiada o swojej książce "Metro 2033", poza tym na Kubie ginie opozycjonista, a Argentyna i Wielka Brytania toczą wojnę (na razie medialną) o Falklandy.
Audio

W pierwszej części audycji spotkanie z pisarzem , który w ojczyźnie sprzedał  pół miliona egzemplarzy swojej ksiązki, a na świecie kolejne kilkaset tysięcy. Książka jest znakomitym thrillerem politycznym , przypowiastką filozoficzną, bajką science fiction – wszystko w jednym, a jej akcja toczy się wartko w moskiewskim metrze w 2033 roku.  Poza tym opowiemy o Kubie, rzekomo łagodnej dyktaturze – właśnie padła kolejna jej ofiara. Brytyjczycy i Argentyńczycy  Ida na wojnę tak jak 28 lat temu. Na razie jest to wojna  medialna  i pewnie tak zostanie, ale jak to w ogóle możliwe, by te dwa kraje wysuwały pod swoim adresem militarne groźby?

Czytaj także

Kobiety zagrażały reżimowi? Żony i matki zatrzymane

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2010 21:10
Kubańska policja zatrzymała 30 osób, które protestowały na ulicach Hawany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Międzynarodowy spór o platformę naftową

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2010 20:45
Na bogate w ropę Wyspy Falklandzkie na południowym Atlantyku dotarła brytyjska platforma naftowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Południowa Ameryka ma dość USA i Kanady ?

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2010 18:36
Kraje Ameryki Łacińskiej i basenu Morza Karaibskiego postanowiły powołać nową organizację współpracy regionalnej. Do nowej organizacji nie zaproszono Stanów Zjednoczonych ani Kanady.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Argentyna prosi o pomoc ONZ. Brytyjczycy wiercą

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2010 06:30
Minister spraw zagranicznych Argentyny Jorge Taiana poprosił w środę sekretarza generalnego ONZ Ban Ki Muna o pomoc w rozwiązaniu sporu z Wielką Brytanią o wyspy Falklandy i otaczające je obszary południowego Atlantyku. Brytyjczycy rozpoczęli tam wiercenia poszukując złóż ropy.
rozwiń zwiń