15 grudnia 2007

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2007 12:00
Pogłębia sie kryzys na światowych rynkach finansowych. Czy zastrzyk 110 miliardów dolarów zaaplikowany w tym tygodniu przez pięć wielkich banków centralnych uratuje Zachód przed katastrofą?
Audio

Pogłębia sie kryzys na światowych rynkach finansowych. Czy zastrzyk 110 miliardów dolarów zaaplikowany w tym tygodniu przez pięć wielkich banków centralnych uratuje Zachód przed katastrofą? Odpowiada były premier RP, prezes banku PKO SA Jan Krzysztof Bielecki

Mija 70 rocznica jednej z największych zbrodni wojennych, masakry popełnionej przez Japończyków na Chińczykach w Nanjing.  Czy oba kraje sa w stanie pokonać uprzedzenia wynikające z krwawej historii? I czy w ogóle im  na tym zależy?

Po wielu dniach zażartych kłótni uczestnicy odbywanej na wyspie Bali konferencji w sprawie zmian klimatycznych osiągnęli porozumienie. Czy to przełom w walce ze skutkami zmian klimatycznych?   

Czytaj także

Fundusz ratunkowy dla państw dotkniętych kryzysem

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2010 06:01
Do 750 miliardów euro ma wynosić specjalny fundusz antykryzysowy dla państw strefy euro, które popadły w tarapaty finansowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spełnili kryteria, zrezygnują z narodowej waluty

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2010 13:16
Komisja Europejska dała zielone światło na wejście Estonii do strefy euro w przyszłym roku. Będzie to już piąty kraj z nowej Unii, a 17-sty w całej Wspólnocie, który przyjmie wspólną walutę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Krzysztof Bielecki

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2008 08:15
Ja wierzę w rynek i jego zdolności regulacyjne. Dzisiaj z powodu wysokiej ceny paliwa zaczynamy przechodzić pewne szoki. Te szoki są potrzebne. Również po to, żeby szukać innego sposobu zdobywania energii.
rozwiń zwiń