Raport o stanie świata

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2007 12:00
Dziś wrzenie na Bliskim Wschodzie, kampania wyborcza we Francji i niezwykły konflkikt piłkarsko-religijny w Glasgow.
Audio

Zamieszki na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie, a w tle porozumienie pokojowe między dwoma głównymi partiami Autonomii Palestyńskiej. Dr Jan Bury opowiada o bliskowschodnim wrzeniu.

Sego i Sarko - czyli kampania wyborcza po francusku. Wybory prezydenckie dopiero na przełomie kwietnia i maja, ale walka już w pełni. Konsultant polityczny Eryk Mistewicz opowie o niej w programie.

Polski bramkarz Artur Boruc  jest uwielbiany przez kibiców Celtiku Glasgow i znienawidzony przez kibiców Glasgow Rangers. Polak stanął nagle w centrum jednej z najdziwniejszych rywalizacji w  historii światowego futbolu.  Mój reportaż ze Szkocji.   

 

Czytaj także

Jordania apeluje: zablokować działania Izraela

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2010 09:34
Jordania wezwała wspólnotę międzynarodową do podjęcia działań mających na celu ochronę świętych miejsc przed zajęciem ich przez Izrael.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obama apeluje a Izrael i tak buduje osiedla

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2010 21:06
Po spotkaniu izraelskiego premiera z amerykańskim prezydentem w Waszyngtonie władze Jerozolimy dały zielone światło dla budowy kolejnych 20 mieszkań dla osadników żydowskich w arabskiej części miasta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezprecedensowa wizyta kardynała Dziwisza

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2010 18:40
Do bezprecedensowego wydarzenia doszło w Jerozolimie. Kardynał Stanisław Dziwisz na czele 300 pielgrzymów z metropolii krakowskiej odwiedził we czwartek Yad Vashem, izraelskie sanktuarium pamięci narodowej dedykowane zbrodni Holocaustu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Palestyńczycy starli się z izraelskim wojskiem

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2010 17:51
Powodem było aresztowanie członków Fatahu, którzy w Niedzielę Palmową protestowali w Betlejem przeciwko utrudnianiu arabskim chrześcijanom dostępu do miejsc świętych w Jerozolimie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gorąco na Zachodnim Brzegu. Interweniuje ONZ

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2010 08:27
Sekretarz generalny ONZ przylatuje dzisiaj na Bliski Wschód. Ban Ki Mun odwiedzi Jerozolimę, Zachodni Brzeg Jordanu i Strefę Gazy. Jego wizyta przypada w czasie, gdy rośnie napięcie między Izraelem a Autonomią Palestyńską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie ma zgody USA na żydowskie osiedla w Jerozolimie

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2010 07:58
Rzecznik izraelskiego premiera Beniamina Netanjahu poinformował, że nie ma zgody Stanów Zjednoczonych na budowę żydowskich osiedli we wschodniej części Jerozolimy.
rozwiń zwiń