2 maja 2009

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2009 12:00
Po co komu naród i patriotyzm? W Dzień Flagi Rzeczpospolitej gościem Raportu jest Marek Cichocki, dyrektor programowy Centrum Europejskiego Natolin
Audio

Po co komu naród i patriotyzm w XXI wieku? Może nadszedł kres państwa narodowego, a nasze aspiracje zaspokoją instytucje ponadnarodowe, takie jak Unia Europejska? W Dzień Flagi Rzeczpospolitej gościem Raportu  jest Marek Cichocki, dyrektor programowy Centrum Europejskiego Natolin 

Czytaj także

2 maja Dzień Flagi - nie tylko polskiej

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2010 20:15
Wiele krajów, w tym Polska, obchodzi 2 maja Święto Flagi. Wśród nich są państwa skandynawskie, Stany Zjednoczone, Meksyk, Argentyna, Chiny, Litwa, Estonia, Ukraina i Rosja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy szef sztabu zaraz po 3 maja

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2010 15:46
Bronisław Komorowski zapowiedział, że zaraz po obchodach święta Konstytucji 3 Maja zostanie wyznaczony nowy Szef Sztabu Generalnego. Generał Franciszek Gągor zginął w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Marszałek Sejmu pełni- po śmierci Lecha Kaczyńskiego- obowiązki prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odbudujmy patriotyzm

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2007 07:15
Święto Flagi jest między innymi dlatego potrzebne, żeby odbudowywać to, co jest polskim patriotyzmem, co przecież nie zanikło w ogóle, ale pod wpływem potężnej propagandy, pod wpływem propagandy, w ramach której najlepszą drogą dla Polski to swoiste rozlanie się w Europie, swoisty taki półzanik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O tę flagę walczyły pokolenia

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2007 07:45
Warto pamiętać o tym, warto pamiętać dzisiaj, kiedy jesteśmy państwem niepodległym i demokratycznym, że nasze symbole narodowe powinniśmy czcić, powinniśmy je pokazywać, nie powinniśmy się ich wstydzić.
rozwiń zwiń