X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kto skorzysta na warszawskiej konferencji bliskowschodniej?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 16:00
Kto zyska, a kto straci na szczycie bliskowschodnim, który ma odbyć się w Warszawie?
Audio
  • Jakie będa następstwa konferencji bliskowschodniej w Warszawie? (Raport o stanie świata/Trójka)
Warszawa, zdjęcie ilustracyjne
Warszawa, zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

"Chodzi o pokój i stabilizację na Bliskim Wschodzie" – tak mającą się odbyć w Warszawie konferencję reklamują jej organizatorzy. Konferencja wzbudza emocje i refleksje na całym świecie. Niektóre silnie zaangażowane na Bliskim Wschodzie i usytuowane w tym regionie państwa bojkotują ją. Arabia Saudyjska, Izrael i USA wysyłają na nią tymczasem silne ekipy. Polska liczy na sfinalizowanie własnych interesów: zakupu amerykańskich systemów rakietowych, postępu w rozmowach o stałej bazie amerykańskiej, zaciśnieniu współpracy z USA. Czy konferencja okaże się sukcesem? Kto i co na niej zyska?

– Jest to konferencja krąbrnych sojuszników USA na Bliskim Wschodzie, w trakcie której dojdzie do do dalszego zbliżenia pomiędzy trzema w tym momencie odrębnymi biegunami owych sojuszników: Izraelem i państwami arabskimi, oraz Arabią Saudyjską i Katarem. Jeżeli mówimy o pokoju i stabilizacji, to trzeba powiedzieć, że dotyczyć to będzie dwóch zagadnień: izraelsko – palestyńskiego i saudysjko – katarskiego – mówi dr Łukasz Fyderek z UJ.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której poruszyliśmy także inne tematy:

  • Historyczna wizyta papieża na Półwyspie Arabskim.
  • Rosja wstrzymuje udział w układzie o likwidacji rakiet średniego i krótkiego zasięgu i zapowiada pracę nad nowymi pociskami.
  • Indonezyjska scena muzyczna areną walki o islamskie wpływy w tym kraju? Artyści protestują przeciwko planowanej ustawie zakazującej grania południowokoreańskiego k-popu. Chodzi o muzykę czy politykę?

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata 
Prowadzi: 
Dariusz Rosiak
Materiał dodatkowy: 
Adrian Bąk
Goście: dr Łukasz Fyderek (Instytut Dalekiego i Bliskiego Wschodu UJ), Łukasz Kulesa (ośrodek badawczy European Leadership Network), Jan Natkański (arabista, były ambasador RP na Bliskim Wschodzie)
Data emisji: 9.02.2019
Godzina emisji: 15.09

ml

Czytaj także

Camp David. Stracone złudzenia

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 09:00
40 lat temu w Camp David podpisano układ, który miał zmienić sytuację na Bliskim Wschodzie i zakończyć konflikt między Izraelem a światem arabskim. Nie zakończył.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inne spojrzenie na Brexit

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 16:00
Brexit to nie koniec świata, tylko koniec traktowania zwykłych ludzi jak kretynów – mówi w "Raporcie o stanie świata" znany brytyjski socjolog.
rozwiń zwiń