X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Brexitowe" plany Borisa Johnsona

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2019 16:30
Nowy premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson powołuje probrexitowy gabinet, ale problemu brexitu to nie rozwiązuje.
Audio
  • Kiedy Wielka Brytania odłączy się od Unii Europejskiej? (Raport o stanie świata/Trójka)
Boris Johnson
Boris JohnsonFoto: Shutterstock/Alexandros Michailidis

Okładka książki "Podcięte skrzydła kanarka" Okładka książki "Podcięte skrzydła kanarka"

Brytyjski premier Boris Johnson i amerykański prezydent Donald Trump zgodzili się w piątkowej rozmowie telefonicznej, że "brexit stwarza niezrównaną szansę na wzmocnienie partnerstwa gospodarczego" między oboma krajami – podało w komunikacie Downing Street. Według komunikatu prasowego Downing Street Johnson i Trump "wyrazili swoją determinację do zawarcia ambitnej umowy handlowej i rozpoczęcia negocjacji w tej sprawie tak szybko, jak to możliwe po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej". Rozmowa Johnsona z Trumpem sygnalizuje poprawę relacji między nową administracją w Londynie a Waszyngtonem. 

Poprzednia premier Theresa May miała pod koniec swojego urzędowania napięte relacje z amerykańskim prezydentem, ścierając się z nim ws. obsady stanowiska brytyjskiego ambasadora w Waszyngtonie, a także krytykując jego wypowiedzi dotyczące grupy kongresmenek, które wywodzą się z mniejszości etnicznych i narodowych. 

– Boris Johnson próbuje stworzyć gabinet, który będzie mu całkowicie posłuszny i będą w nim ludzie, którym może zaufać. On od początku mówił, że chce mieć w swoim rządzie ludzi, którzy mają podobną wizję zakończenia procesu brexitowego – zaznaczył w audycji Krzysztof Winkler z Uniwersytetu Warszawskiego. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której poruszyliśmy również inne tematy:

  • U wybrzeży Libii tonie 150 migrantów. Czy Europa ma nowy pomysł na kontrolę napływu migrantów i ich rozdział na kontynencie?
  • Seria mordów plemiennych w Papui Nowej Gwinei. Dlaczego w rejonie gdzie do niedawna nie było białych ludzi, dochodzi do tragedii?
  • W programie również opowieść o Joga Bonito – pięknej grze, która od dawna nie jest piękna. Jak futbol wyjaśnia losy Brazylii?  

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata 
Prowadzi: 
Dariusz Rosiak
Goście: Krzysztof Winkler (Uniwersytet Warszawski), Adam Dąbrowski (korespondent Polskiego Radia w Londynie), Marcin Żyła ("Tygodnik Powszechny"), Paweł Drozd (dziennikarz Radiowej Trójki), Bartłomiej Rabij (autor książki "Podcięte skrzydła kanarka)
Data emisji: 27.07.2019
Godzina emisji: 15.07

kw

Czytaj także

Kto będzie rządził w Grecji?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 16:10
Grecy wybierają nowych przedstawicieli do parlamentu w Atenach. Przedterminowe wybory mogą pogrążyć premiera Alexisa Tsiprasa, którego lewicowa Syriza traci społeczne poparcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy czeka nas eskalacja konfliktu w Cieśninie Ormuz?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2019 16:10
Stany Zjednoczone chcą stworzyć system kontroli statków w Cieśninie Ormuz. Kto rządzi na morzu ten rządzi na świecie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

W jakim kierunku pójdzie ukraińska polityka po wyborach parlamentarnych?

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 16:10
Wybory na Ukrainie. Czy wygra partia nowego prezydenta, czy może Okean Elzy?
rozwiń zwiń