X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przed szczytem najbogatszych państw G7

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 16:00
Grupa najbogatszych krajów świata spotyka się przez 3 dni we francuskim Biarritz. Czy zbliżający się szczyt zapowiada koniec ery hegemonii USA i liberalnej demokracji?
Audio
  • Co przyniesie szczyt G7 w Biarritz? (Raport o stanie świata/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/GERARD BOTTINO

Po południu we francuskim Biarritz rozpoczyna się szczyt grupy G7, skupiającej najbardziej uprzemysłowione państwa świata (USA, Japonia, Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy i Kanada). Głównym tematem rozmów przywódców ma być walka z nierównościami, ale jak się oczekuje, będą oni dyskutować także o napięciach w Zatoce Perskiej, amerykańsko-chińskiej wojnie handlowej czy kwestiach klimatycznych. Szczyt potrwa do 26 sierpnia.

– Problem tkwi w tym, że to, co łączy obecnie państwa G7, to pewna bezsilność. Spotkania grup G7 i jej podobnych, miały być lekarstwem na słabości organizacji międzynarodowych. Dziś widzimy, że, o ile organizacje międzynarodowe, jak ONZ, NATO, Unia Europejska, są nadal w poważnych kryzysach, to najwięksi przywódcy też nie są w stanie nic rozwiązać – stwierdza politolog dr Olaf Osica.

W audycji również:

  • Płoną lasy w Brazylii, cały świat patrzy. Kto je podpala, kto zyskuje na tym politycznie?
  • W Sudanie powstała rada zarządzająca złożona z przedstawicieli armii i opozycji, która ma kierować państwem przez trzy lata. Czy to koniec starć?
  • Rząd turecki chce ograniczyć liczbę syryjskich uchodźców w Stambule. Turcja przyjęła 3,6 mln ludzi z Syrii, co się z nimi dzieje?

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata 
Prowadzi:
Dariusz Rosiak
Goście: dr Olaf Osica ( politolog, manager sektora think-tanków, ekspert spraw międzynarodowych, doktor nauk społecznych i politycznych, przewodniczący rady Ośrodka Studiów Wschodnich im. Marka Karpia), Maciej Okraszewski (dzialzagraniczny.pl), Adil Abdel Aati (działacz opozycji sudańskiej), Adam Balcer (Studium Europy Wschodniej UW, WiseEuropa)
Data emisji: 24.08.2019
Godzina emisji: 15.07

ml

Czytaj także

"Brexitowe" plany Borisa Johnsona

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2019 16:30
Nowy premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson powołuje probrexitowy gabinet, ale problemu brexitu to nie rozwiązuje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec popularności Władimira Putina w Rosji?

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2019 16:13
W Moskwie trwają protesty przeciwko niezarejestrowaniu przez władze kandydatów w wyborach lokalnych. Czy zwiastują one koniec popularności prezydenta Putina?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy USA zatrzyma budowę Nord Stream 2?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 16:00
Stany Zjednoczone zapowiadają sankcje dla firm budujące Nord Stream 2. Na czym polega amerykańska strategia na rynku paliw?
rozwiń zwiń