X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Donald Trump jest zmęczony Europą?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 16:00
Prezydent Trump odwołał wizytę w Polsce, ale amerykańska polityka wobec Polski i Europy Środkowej ciągle istnieje. Na czym ona polega?
Audio
  • Jaką rolę odgrywamy w polityce USA? (Raport o stanie świata/Trójka)
Donald Trump
Donald TrumpFoto: PAP/MICHAEL REYNOLDS

Prezydent Stanów Zjednoczonych przełożył wizytę w naszym kraju na bliżej nieokreślony termin, tłumacząc się przygotowaniami do zbliżającego się w kierunku USA huraganu Dorian. W przestrzeni publicznej pojawiły się głosy, że Donald Trump ma dosyć Europy, o czym rzekomo ma świadczyć także odwołanie spotkania z Mette Frederiksen, premier Danii.

– Huragan to nieprzewidywalny żywioł. Gdyby Trump w czasie kataklizmu przebywał poza granicami USA, byłoby to źle postrzegane. Polska w polityce USA na pewno jest punktem zaczepienia w przeciwwadze argumentacji, która mówi, że obecny prezydent niszczy sojusze, które wcześniej zostały zawarte przez Stany Zjednoczone. Polska jest jednym z przykładów, że Donald Trump mimo wszystko stara się dbać o relacje z sojusznikami. Nasz kraj służy mu dobrze także względem NATO, co pokazuje, że są państwa, które wraz z Amerykanami chętnie realizują politykę dobrą nie tylko dla dwustronnych relacji, ale i dla całego NATO – mówił Mateusz Piotrowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

W audycji również:

  • Czy Alternatywa dla Niemiec będzie rządzić w najbogatszym landzie niemieckim?
  • Rosja naruszyła prawo do życia Sergiusza Magnickiego - uznał Europejski Trybunał Praw Człowieka. Kim był tej rosyjski prawnik?
  • Rozmowa o Polakach, którzy zbudowali Izrael.

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata 
Prowadzi: 
Dariusz Rosiak
Goście: Mateusz Piotrowski (analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych), Michał Żakowski (dziennikarz, publicysta), Jakub Benedyczak (analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych), Karolina Przewrocka-Aderet (dziennikarka, korespondentka "Tygodnika Powszechnego" z Izraela)
Data emisji: 31.08.2019
Godzina emisji: 15.09

kr/gs


Czytaj także

Demokraci kontra Donalda Trump, czyli początek kampanii przed wyborami 2020 w USA

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 16:15
W Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się kampania przed wyborami w 2020 roku. Obecnie urzędujący prezydent Donald Trump zainaugurował ją swoim wystąpieniem na Florydzie. Czy amerykański miliarder zostanie w Białym Domu na kolejne lata? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy USA zatrzyma budowę Nord Stream 2?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 16:00
Stany Zjednoczone zapowiadają sankcje dla firm budujące Nord Stream 2. Na czym polega amerykańska strategia na rynku paliw?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przed szczytem najbogatszych państw G7

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 16:00
Grupa najbogatszych krajów świata spotyka się przez 3 dni we francuskim Biarritz. Czy zbliżający się szczyt zapowiada koniec ery hegemonii USA i liberalnej demokracji?
rozwiń zwiń