X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy powstrzymanie ofensywy w Syrii leży w interesie Erdogana?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 16:00
Turcja dokonuje inwazji na północną Syrię. Kurdowie są zostawieni sami sobie – jak zwykle w historii.
Audio
  • Inwazja na północną Syrię trwa (Raport o stanie świata/Trójka)
Sanliurfa, Turcja
Sanliurfa, TurcjaFoto: PAP/Abaca

W Syrii wzrosła liczba cywilnych ofiar tureckiej operacji militarnej. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało, że od początku ofensywy zginęło 30 osób. W tym czasie, według strony tureckiej, zginęło ponad 300 bojowników. Obecnie Amerykanie wzywają Turków do zaprzestania ataków, ale prezydent Recep Tayyip Erdoğan zapowiada ich kontynuację.  

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych w północnej Syrii czeka katastrofa humanitarna. Z powodu działań zbrojnych w północno-wschodniej Syrii swoje domy opuściło prawie 200 tysięcy osób. Zbombardowane zostały także szpitale znajdujące się w pobliżu granicy syryjsko-tureckiej. ONZ z kolei szacuje, że ze swoich domów uciekło ponad 100 tysięcy ludzi. Czy Erdoğan jest w stanie powstrzymać ofensywę Turków?

– Erdoğan nie zrobi tego, ponieważ mogą być sankcje ze strony Stanów Zjednoczonych, które dotyczą zakupu systemu obronnego S-400 i omijania sankcji na Iran. Takie sankcje ze strony USA uderzyłyby w Erdoğana i polityków, co doprowadziłoby do zamrożenia ich kont i udziałów w firmach, np. w USA. Unia Europejska ma się spotkać i rozmawiać o sankcjach na Turcję, dlatego że Cypr i Grecja czują się zagrożone przez działania Turcji na Morzu Śródziemnym, gdzie Turcy zaczynają poszukiwania gazu na obszarze, który Cypr uważa za swój – tłumaczy Adam Balcer z ośrodka WiseEuropa oraz Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego.

W audycji również:

  • W Iraku i Egipcie tysiące ludzi na ulicach protestuje przeciwko korupcji władz i tyrańskim rządom. Czy to początek nowej rewolucji w krajach arabskich?
  • Zamach na synagogę w Halle – jak prawicowo-narodowy ekstremizm osłabia Niemcy?
  • Jak miejsce pochówku generała Franco dzieli Hiszpanów?

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata 
Prowadzi: 
Dariusz Rosiak
Goście: Adam Balcer (ośrodek WiseEuropa, Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego), Jan Natkański (były ambasador Polski w Egipcie i Sudanie), Jerzy Haszczyński ("Rzeczpospolita"), Maciej Okraszewski (portal DziałZagraniczny.pl)
Data emisji: 12.10.2019
Godzina emisji: 15.08

IAR/kr

Czytaj także

Czy Donada Trumpa czeka impeachment?

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 16:00
Czy Donald Trump złamał prawo, sugerując, by Ukraina wszczęła śledztwo w sprawie syna Joe Bidena i jego ukraińskich interesów? W sprawie prezydenta USA rozpoczęło się dochodzenie. Wielu demokratów domaga się, by zaowocowało ono impeachmentem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radosław Pyffel o protestach w Hongkongu: to element rewolucji godnościowej

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 16:00
– Idea odrodzenia Wielkich Chin jest odrzucana przez samych młodych Chińczyków, którzy mówią, że nie jest dla nich atrakcyjna. Ludzie chcą decydować – mówił znawca kultury Chin, Radosław Pyffel o protestujących w Hongkongu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spółdzielnia Ushirika – światełko nadziei dla mieszkańców Mathare

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 16:00
Slums Mathare w Nairobi to miejsce, gdzie żyje wiele tysięcy ludzi. Muszą sobie radzić w bardzo trudnych warunkach, w czym wspiera ich również pomóc z Polski.
rozwiń zwiń