X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Brexit. Brytyjski parlament chce opóźnienia

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 17:00
Brytyjscy parlamentarzyści zagłosowali za opóźnieniem decyzji w sprawie przyjęcia umowy brexitowej argumentując, że potrzebują więcej czasu na przestudiowanie treści porozumienia. 
Audio
  • Brexit – ciąg dalszy (Raport o stanie świata/Trójka)
Boris Johnson, szef brytyjskiego rządu
Boris Johnson, szef brytyjskiego rząduFoto: PAP/EPA/JESSICA TAYLOR

Porozumienie zostało zawarte podczas ostatniego szczytu UE w Brukseli i zakłada, że Wielka Brytania opuści Wspólnotę do 31 października.

Parlamentarzyści poparli poprawkę, która zmusza premiera Borisa Johnson do zwrócenia się do Brukseli o przedłużenie brexitu do stycznia przyszłego roku. Boris Johnson odpowiedział, że nie będzie negocjował z Unią Europejską. "Nie będę negocjował opóźnienia z UE i prawo nie zmusza mnie do tego" – powiedział po głosowaniu w parlamencie. Dodał, że "najlepszą rzeczą dla Wielkiej Brytanii i całej Europy jest, abyśmy wyszli z tą nową umową 31 października".

Boris Johnson wcześniej argumentował, że dalsze opóźnianie – ponad trzy lata po referendum w 2016 roku – byłoby bezcelowe i kosztowne. Sama umowa określająca warunki wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii nie została dziś poddana pod głosowanie. "Brytyjski rząd powinien poinformować nas o kolejnych krokach tak szybko jak to możliwe" – napisała rzeczniczka Komisji Europejskiej Mina Andreeva na Twitterze.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji wyemitowanej na antenie Trójki jeszcze przed głosowaniem w brytyjskim parlamencie. Czym umowa wynegocjowana przez Borisa Johnsona różni się od umowy, którą wypracowała Theresa May? Czy można już mówić o nieformalnym zjednoczeniu Irlandii Północnej i Republiki Irlandii? Czy Boris Johnson – jak sam zapewnia – odniósł sukces?

W programie ponadto:

  • Czy Katalonia stanie się europejskim Hongkongiem? Tysiące ludzi na ulicach Barcelony po wydaniu długoletnich wyroków na działaczy niepodległościowych.
  • Opozycja przejmuje władzę samorządową w Budapeszcie. Czy kończy się całkowita dominacja Viktora Orbana w węgierskiej polityce?
  • W programie również wywiad z ministrem spraw zagranicznych państwa, w którym od 2013 roku trwa kryzys uchodźczy. Czy wojna w Sudanie Południowym kiedyś się skończy?

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata 
Prowadzi: 
Dariusz Rosiak
Autor materiału dodatkowego: Adrian Bąk
Goście: Katarzyna Sobiepanek (ukpoliticspopolsku.pl), Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia w Brukseli), Ewa Wysocka (Interia), Dominik Héjj (Instytut Europy Środkowej, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego)
Data emisji: 19.10.2019
Godzina emisji: 15.08

IAR/mk

Czytaj także

Charles Moore: jeżeli brexit nastąpi, sytuacja się uspokoi

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 17:32
"Prędzej zalegnę martwy w grobie, niż poproszę Brukselę o przełożenie terminu brexitu" –  powtarza Boris Johnson.
rozwiń zwiń