X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Francja ojczyzną tak zwanego "postępu"?

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2013 18:20
- Prezydent Hollande mógł dopuścić oddzielenie legalizacji małżeństw homoseksualnych od przyznania im prawa do adopcji dzieci - uważa Grzegorz Dobiecki.
Audio
Wiec popierający legalizację małżeństw homosksualnych we Francji. Lepiej mieć dwie matki, niż nieobecnego ojca to tylko jedno z głoszonych haseł. Paryż, Francja, 27.01.2013
Wiec popierający legalizację małżeństw homosksualnych we Francji. "Lepiej mieć dwie matki, niż nieobecnego ojca" to tylko jedno z głoszonych haseł. Paryż, Francja, 27.01.2013Foto: fot. PAP/EPA/ETIENNE LAURENT

Francuskie społeczeństwo jest rozdarte wobec planów legalizacji małżeństw dla homoseksualistów. Gość Dariusza Rosiaka przestrzega jednak, by nie przyrównywać francuskich zjawisk do polskiej debaty o związkach partnerskich 

- Związki partnerskie we Francji są już legalne i wcale nie korzystają z nich w większości homoseksualiści. W dziś proponowanych zmianach chodzi o legalizację małżeństw par homoseksualnym i przyznanie im prawa do adopcji. Zabieg ustawodawcy polega na połączeniu tych dwóch spraw w jednym pakiecie, a wypadałoby je rozdzielić, bo opinia publiczna jedno popiera, a drugiego nie - wyjaśnia autor programu telewizyjnego "To Był Dzień Na Świecie" Grzegorz Dobiecki.

Zdaniem gościa "Raportu o stanie świata" prezydent Holland trzyma się jednak kurczowo przepisów łączących obie sprawy, by wykazać, że dotrzymuje obietnic wyborczych. - Poza tym odzywa się chyba ten rodzaj przekonania, że Francja ma być ojczyzną nie tylko praw człowieka, ale i tak zwanego "postępu". Biorę to słowo w cudzysłów, bo nie wszystko, co dotyczy zmian w sferze obyczajowości, jest postępem - uważa.

Dobiecki podkreśla, że nie należy tej debaty rozpatrywać w kategoriach czysto politycznych, przypisywać protestującym i zwolennikom ustawy zwanej "małżeństwo dla wszystkich" poglądów prawo- czy lewicowych. - Dość wspomnieć, że rzecznikiem ruchu opozycyjnego jest homoseksualista, który popiera prawo do małżeństw ale przeciwny jest adopcji. Światopogląd jest pojęciem znacznie szerszym, niż tylko wyznanie - podkreśla.

Dlaczego we Francji nie przeprowadzono referendum w sprawie nowych przepisów? Posłuchaj całej rozmowy!

W dalszej części audycji:

- jak będą wyglądały Czechy pod rządami Milosa Zemana? 

- Izrael ponownie krytykowany w ONZ za łamanie praw człowieka na terytoriach okupowanych. Dlaczego mało kto w Izraelu zwraca na to uwagę?

- a także o: kanadyjskich Indianach, rosyjskim balecie i amerykańskich imigrantach. 

Zapraszam do wysłuchania całej audycji - Dariusz Rosiak.

"Raport o stanie świata" na antenie Trójki w każdą sobotę w samo południe.

Czytaj także

Francja: 100 tys. ludzi przeciwko "homoszaleństwu"

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2012 20:05
W Paryżu drugi dzień z rzędu manifestowali przeciwnicy prawa zezwalającego na zawieranie małżeństw homoseksualnych i adopcję przez nie dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Homoseksualiści oburzeni na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 20:46
Francuska lewica i środowiska gejowskie są zbulwersowane wypowiedzią prezydenta Francoisa Hollande'a w sprawie małżeństw homoseksualnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czechy: prezydent bez poparcia?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2013 17:00
- Milosz Zeman próbuje sprostać oczekiwaniom skierowanym właściwie nie do niego, ale przeciw rządowi. Zapowiada więc walkę z korupcją, problem jednak w tym, że nie ma realnego poparcia w parlamencie - komentuje Dariusz Kałan z PISM.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Małżeństwo dla wszystkich" ma przykryć problemy gospodarcze?

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2013 17:00
- Sytuacja we Francji jest nieciekawa. Nie ma pomysłów na poprawę sytuacji gospodarczej, tymczasem trwają kolejne dyskusje wokół spraw obyczajowych - komentuje Bartłomiej Zdaniuk (UW).
rozwiń zwiń