X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Barbara Włodarczyk wyjaśnia, dlaczego "Nie ma jednej Rosji"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2013 15:54
- W Moskwie żyje 17 mln ludzi, to jest oddzielne państwo w państwie. Pomiędzy stolicą a na przykład Bajkałem panuje tak wielka przepaść, że aż trudno uwierzyć, że to jest jedno państwo - opowiada Barbara Włodarczyk, autorka książki "Nie ma jednej Rosji".
Audio
  • Rozmowa z Barbarą Włodarczyk, autorką książki "Nie ma jednej Rosji" (Raport o stanie świata/Trójka)
Żołnierze rosyjscy na Placu Czerwonym w Moskwie przygotowują się do Parady Zwycięstwa, która odbędzie się 9 maja, 3.05.2013
Żołnierze rosyjscy na Placu Czerwonym w Moskwie przygotowują się do Parady Zwycięstwa, która odbędzie się 9 maja, 3.05.2013Foto: Fot.: EPA/MAXIM SHIPENKOV Dostawca: PAP/EPA.

/

Barbara Włodarczyk to wieloletnia korespondentka Telewizji Polskiej w Rosji, autorka cyklu "Szerokie tory" i książki "Nie ma jednej Rosji", która 9 maja ukaże się z Trójkowym Znakiem Jakości.

Rozmówczyni Ernesta Zozunia podkreśla, że Rosja jest największym terytorialnie krajem świata i różnice pomiędzy jej obszarami są ogromne. Na potwierdzenie tej tezy przytacza swoją rozmowę z leśniczym w tajdze nad Bajkałem.

- Niby stróż przyrody, a jak się okazało jeden z większych kłusowników, który poluje na sobole, choć są pod ochroną. Za jedną skórę Rosjanie płacą mu 1000 rubli, czyli 100 złotych. A ja w Moskwie na targach milionerów widziałam sobolowe futro za pół miliona dolarów! Kiedy mu o tym powiedziałam, to złapał się za głowę i powiedział: "Barbara, u nas we wsi zimą co druga baba w takim futrze chodzi" - wspomina gość "Raportu o stanie świata".

Barbara Włodarczyk mówi, że badania pokazują, że znaczna część Rosjan z nostalgią wspomina czasy Związku Radzieckiego. - Ale z drugiej strony na pytanie: czy chciałbyś żyć w czasach ZSRR?, już zdecydowanie mniej ludzi odpowiada pozytywnie - opowiada autorka książki "Nie ma jednej Rosji".

Więcej komentarzy do bieżącej sytuacji na świecie znajdziesz na podstronach audycji "Raport o stanie świata" oraz "Trzy strony świata".

W audycji mówiliśmy także o:

prawdopodobnym użyciu broni chemicznej w Syrii ;

-  Ukrainie i byłej ukraińskiej premier Julii Tymoszenko;

-  tym, co zmieniło się od śmierci Osamy bin Ladena;

- europejskich monarchach.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji "Raport o stanie świata", którą przygotował i prowadził Ernest Zozuń.
"Raport o stanie świata" na antenie Trójki w każdą sobotę w samo południe. Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: KSIĄŻKA Rosja

Czytaj także

"Zmyślone życie Siergieja Nabokowa"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 08:00
W powieści opartej na niezwykłym życiu brata Vladimira Nabokova Paul Russell odtwarza bogaty i pełen odmian świat, w którym żyli Siergiej, jego rodzina i przyjaciele.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie ma jednej Rosji" Barbary Włodarczyk

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2013 09:23
W swoich telewizyjnych reportażach Barbara Włodarczyk przybliżyła Rosję polskim widzom; teraz po raz pierwszy odłożyła kamerę i sięgnęła po klawiaturę.
rozwiń zwiń