X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niemcy górą. Nie tylko w Lidze Mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2013 20:00
Skąd sukces kraju, który tak niedawno kojarzony był ze zbrodniami wojennymi, nudną dyscypliną i siermiężnym futbolem?
Audio
  • Niemcy: sukces goni sukces. Skąd ta dobra passa? (Raport o stanie świata/Trójka)
Budynek Reichstagu, Berlin
Budynek Reichstagu, BerlinFoto: Fot.: Glow Images

Niemcy to dziś najbardziej lubiany i ceniony kraj na świecie. Takie wnioski wynikają z globalnego sondażu BBC. - Prawie 60 procent uczestników tego miarodajnego sondażu, bo aż 26 tysięcy ludzi z 16 krajów wzięło w nim udział, uważa, że wpływ Niemiec na świat jest głównie pozytywny - mówił Dariusz Rosiak, gospodarz "Raportu o stanie świata".
Henryk Jarczyk, korespondent niemieckiego radia publicznego ARD w Warszawie, podkreślał zasługi dyplomacji niemieckiej od 1945 roku w budowaniu nowego oblicza kraju. - Jeżeli dziś mamy tak dobre stosunki, jakich do tej pory nigdy nie mieliśmy pomiędzy Niemcami i Polakami, to jest sukces to dyplomacji - stwierdził.
Więcej komentarzy do bieżącej sytuacji na świecie znajdziesz na podstronach audycji"Raport o stanie świata" oraz "Trzy strony świata".
Zdaniem gościa Trójki duży wpływ na zmianę postrzegania naszych zachodnich sąsiadów miały mistrzostwa świata w piłce nożnej, które odbyły się w tym kraju w 2006 roku. - One pokazały całemu światu, że Niemcy są fajni, że potrafią się bawić, wygrywać i przegrywać - opowiadał korespondent.
Henryk Jarczyk mówił, że wiele krajów zazdrości Niemcom takiego mocnego przywódcy, jak kanclerz Angela Merkel. - Można powiedzieć, że ona trzyma za bardzo wszystko w garści, ale z drugiej strony, gdy w domu panuje chaos, to potrzebna jest właśnie taka silna gospodyni - zaznaczył.
W audycji także:
- Rząd Nigerii rozpoczyna wojnę z radykałami muzułmańskimi. Dwaj Nigeryjczycy oskarżeni są o zabójstwo żołnierza w Londynie. Skąd islamski terroryzm w najludniejszym kraju Afryki?;
- Wybitni zachodni reżyserzy zrobią wszystko, by wejść na rynek chiński. Ostatnio jeden z amerykańskich mistrzów kina pociął swój film zgodnie z zaleceniami cenzury. Czy Hollywood zmienia się w wyznawcę chińskich wartości?;
- I jeszcze gość specjalny. Jeden z najwybitniejszych polskich ekonomistów napisał trzecią część swojej trylogii o świecie, który zmienia się na naszych oczach. Grzegorz Kołodko opowiadał, jak rozumieć to, co się dzieje wokół.
Na "Raport o stanie świata" zapraszamy w każdą sobotę o godz. 12.05. Audycję przygotowuje i prowadzi Dariusz Rosiak.

Czytaj także

Chińska bezpieka straszy dziennikarzy z Zachodu

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2013 07:07
Skasowane dane z komputera, rozbity tablet i zalany wodą hotelowy pokój. W ten sposób chińskie służby bezpieczeństwa bezpieka próbują uciszyć korespondenta z Niemiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gospodarcza wiosna w Europie i USA?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2013 14:50
Pozytywne informacje o PKB Niemiec i Wielkiej Brytanii wróżą ożywienie w całej Unii. A w USA wolniej przybywa bezrobotnych
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kołodko: polski rząd myli cele ze środkami

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2013 09:03
Zdaniem ekonomisty prof. Grzegorza Kołodki, rząd powinien się skupić na walce z bezrobociem nawet kosztem pogłębienia deficytu budżetowego.
rozwiń zwiń