Wszystkie tajemnice naszej diety

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2014 15:00
W ciągu całego swojego życia przeciętny człowiek zjada około 30 000 kilogramów pożywienia - to ekwiwalent masy ciała 6 dorosłych słoni!!
Audio
  • Wszystkie tajemnice naszej diety (Zagadkowa niedziela/ Trójka)
Wszystkie tajemnice naszej diety
Foto: Glow Images/East News

Warto więc zastanowić się co jemy i jak jemy. A jeśli prawdziwe są najnowsze doniesienia naukowców, które mówią, że aby spalić kilogram tłuszczu trzeba przejść aż 120 kilometrów!! To może warto pomyśleć także o ilości jedzenia, które każdego dnia wkładamy do naszych ust?

Zastanowialiśmy się nad tym wspólnie z kardiologiem, dietetykiem - dr Michałem Mularczykiem pamiętając, że królewskim posiłkiem w ciągu dnia jest śniadanie. Czy warto jeść je zaraz po przebudzeniu? Co powinniśmy na nie jadać, aby energia ze spożytego posiłku zasiliła nasz organizm na długie godziny? I co zrobić kiedy dorobiliśmy się nadprogramowych kilogramów i trudno nam się ich pozbyć?

Nie tylko zdrowa dieta zagościła w zagadkowym studiu, ale także Festiwal Chlebów Świata, Festiwal Książki Dziecięcej Tere Fere i Bromba, która tym razem przemówi do nas ze sceny Teatru 6 piętro. A! Nie zabrakło recenzji książki "Łazienkowe pytania", opowieści "Dzieci, które wiedzą lepiej" i słów Wandy Chotomskiej, która próbowała Was przekonać, że najbardziej wartościowym klikaniem jest nie to, które odbywa się na klawiaturze komputera tylko to, które odbywa się w naszej własnej głowie!!

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą przygotowała Kasia Stoparczyk.

Na audycję "Zagadkowa niedziela" zapraszamy w niedziele, od godz 7.05 do 9.00.

Czytaj także

Intrygujące pytania w "Zagadkowej niedzieli"

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2014 13:16
W audycji sprawdziliśmy, do czego słoniowi jest potrzebna trąba. Dowiedzieliśmy się też, czy możliwe są podróże w czasie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szkoła, w której rządzą dzieci. Marzenie czy koszmar?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2014 03:20
Szkoła bez dzwonków, ławek, przerw, klas, jasno określonych ról nauczycieli i uczniów - czymś takim jest szkoła demokratyczna. Każda z tego rodzaju form edukacji ma trochę inny charakter, bo to dzieci wyznaczają w nich reguły i zasady.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oscarowa "Zagadkowa niedziela"

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2014 20:42
W pierwszej marcowej audycji spotkaliśmy się z pozłacanym rycerzem, z mieczem w dłoni, stojącym na rolce taśmy filmowej, czyli z Oscarem.
rozwiń zwiń