X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak powstaje rzeźba?

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2015 10:00
W świątecznej audycji "Zagadkowy wtorek" przekonywaliśmy się, że z najprostszych materiałów - drewna, pluszu czy gąbki możemy wyczarować piękne cuda.
Audio
  • Jak powstaje rzeźba? (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Pomnik Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, autorstwa Józefa Gosławskiego. Zaprojektowany w 1955, odsłonięty w 1969.
Pomnik Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, autorstwa Józefa Gosławskiego. Zaprojektowany w 1955, odsłonięty w 1969. Foto: Adam Rudzki/Wikimedia Commons/cc.

Studio Trójki odwiedziła Anna Rudzka, historyk sztuki z ASP w Warszawie. Jej tata wyrzeźbił pomnik Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. - Rzeźba może powstać prawie ze wszystkiego. Szczególnie ostatnio obserwujemy wykorzystanie różnych nietypowych materiałów, na przykład klocków - mówiła.

Podczas audycji rozmawialiśmy też o tym, jakie przysmaki można śmiało zabrać dla zwierząt, które spotykamy na zewnątrz podczas zimowych spacerów oraz zastanawialiśmy się nad tym, czy Pluton jest planetą.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela

Poprowadziła: Katarzyna Pruchnicka

Gość: Anna Rudzka (historyk sztuki z ASP w Warszawie)

Data emisji: 06.01.2015

Godzina emisji: 7.05

(fbi, ei)

Czytaj także

Mama, tata do teaTRu!

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2014 14:39
Mama, tata do teaTRu! to projekt TR Warszawa skierowany do rodzin z małymi dziećmi. W czasie trwania wybranych spektakli teatralnych, na które organizatorzy zapraszają rodziców i opiekunów, organizowane są tematyczne warsztaty dla dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co robić latem w mieście? Można zostać artystą!

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2014 14:34
Każdy może być artystą! Najlepiej przekonać się o tym w wakacje, gdy mamy dużo wolnego czasu i głowę pełną pomysłów. Czym jest sztuka, kto to jest artysta i czym jest dzieło sztuki - na te wszystkie pytania odpowiedziała "Zagadkowa niedziela".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karnawał - czas balowania

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2015 18:48
W pierwszej tegorocznej "Zagadkowej niedzieli" rozmawialiśmy o maskach, frakach, pięknych sukniach i wszystkim tym, co wiąże się z karnawałowymi balami.
rozwiń zwiń