Jak powstaje rzeźba?

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2015 10:00
W świątecznej audycji "Zagadkowy wtorek" przekonywaliśmy się, że z najprostszych materiałów - drewna, pluszu czy gąbki możemy wyczarować piękne cuda.
Audio
  • Jak powstaje rzeźba? (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Pomnik Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, autorstwa Józefa Gosławskiego. Zaprojektowany w 1955, odsłonięty w 1969.
Pomnik Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, autorstwa Józefa Gosławskiego. Zaprojektowany w 1955, odsłonięty w 1969. Foto: Adam Rudzki/Wikimedia Commons/cc.

Studio Trójki odwiedziła Anna Rudzka, historyk sztuki z ASP w Warszawie. Jej tata wyrzeźbił pomnik Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. - Rzeźba może powstać prawie ze wszystkiego. Szczególnie ostatnio obserwujemy wykorzystanie różnych nietypowych materiałów, na przykład klocków - mówiła.

Podczas audycji rozmawialiśmy też o tym, jakie przysmaki można śmiało zabrać dla zwierząt, które spotykamy na zewnątrz podczas zimowych spacerów oraz zastanawialiśmy się nad tym, czy Pluton jest planetą.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela

Poprowadziła: Katarzyna Pruchnicka

Gość: Anna Rudzka (historyk sztuki z ASP w Warszawie)

Data emisji: 06.01.2015

Godzina emisji: 7.05

(fbi, ei)

Czytaj także

Mama, tata do teaTRu!

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2014 14:39
Mama, tata do teaTRu! to projekt TR Warszawa skierowany do rodzin z małymi dziećmi. W czasie trwania wybranych spektakli teatralnych, na które organizatorzy zapraszają rodziców i opiekunów, organizowane są tematyczne warsztaty dla dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co robić latem w mieście? Można zostać artystą!

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2014 14:34
Każdy może być artystą! Najlepiej przekonać się o tym w wakacje, gdy mamy dużo wolnego czasu i głowę pełną pomysłów. Czym jest sztuka, kto to jest artysta i czym jest dzieło sztuki - na te wszystkie pytania odpowiedziała "Zagadkowa niedziela".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karnawał - czas balowania

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2015 18:48
W pierwszej tegorocznej "Zagadkowej niedzieli" rozmawialiśmy o maskach, frakach, pięknych sukniach i wszystkim tym, co wiąże się z karnawałowymi balami.
rozwiń zwiń