"Akademia Dzieci". NInA zaprasza najmłodszych

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2016 17:00
- Proponujemy warsztaty dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych - mówi o "Akademii Dzieci" Grzegorz Krauze z Narodowego Instytutu Audiowizualnego.
Audio
  • "Akademia Dzieci". NInA zaprasza najmłodszych (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Od początku marca do końca czerwca dzieci mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z edukacji medialnej oraz w zajęciach muzycznych w NInA
Od początku marca do końca czerwca dzieci mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z edukacji medialnej oraz w zajęciach muzycznych w NInAFoto: Glow Images/East News

Warsztaty muzyczne, eksperymentowanie z dźwiękami czy pierwsze lekcje bezpiecznego surfowania po internecie - to wszystko proponuje maluchom Narodowy Instytut Audiowizualny. W "Zagadkowej niedzieli" zapraszaliśmy rodziców i nauczycieli do skorzystania z oferty NIn-y. Dobra wiadomość dla wszystkich spoza Warszawy jest taka, że nie trzeba przyjeżdżać do siedziby instytutu w stolicy, by przeprowadzić ciekawe zajęcia z dziećmi. Szczegóły w nagraniu audycji.

Ponadto w "Zagadkowej niedzieli" Ewa Świerżewska i Dorota Koman opowiedziały o tym, kim są krytycy literatury dziecięcej oraz zachęciły do czytania pięknych książek dla dzieci. Anna Andruchowicz i Magda Grabowska-Wacławek wspomniały natomiast o działaniach Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina dla dzieci.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Goście: Grzegorz Krauze (NInA), Anna Andruchowicz (Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Magda Grabowska-Wacławek (Mała Akademia Chopinowska), Dorota Koman i Ewa Świerżewska (krytyczki literatury dziecięcej)
Data emisji: 6.03.2015
Godzina emisji: 7.05

fbi/mg

Czytaj także

Biblioteka sąsiedzka. "Tu zdarzają się cuda"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2015 22:00
- To miejsce odwiedzają ci, którzy w życiu nie poszliby do żadnej innej instytucji kultury - mówi Maria Dąbrowska-Majewska z Biblioteki Sąsiedzkiej na warszawskiej Pradze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Idziemy na wystawę. I to nie jedną!

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2016 15:00
Tym razem w Zagadkowym studiu mówiliśmy, jak działa i co oferuje Muzeum Książki Dziecięcej. Opowiedzieliśmy również o wystawie "Tu czy tam" w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co to są książki? Dzieci wiedzą to lepiej...

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2016 10:00
- Ja jestem czytadło! - mówi rezolutna dwulatka w rozmowie z Kasią Stoparczyk. Na pytanie o to, skąd się biorą książki, słyszymy, że "przecież są na półkach!".
rozwiń zwiń