Niezwykła wizyta w warszawskim zoo!

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2016 09:00
Pierwszego maja zabraliśmy Was na majówkę do warszawskiego ogrodu zoologicznego. Było też zaproszenie na 20. Piknik Naukowy i dużo ciekawostek na temat serca.
Audio
  • Goście Magdaleny Karczewskiej opowiadają o ciekawostkach zoo i zapraszają też na Piknik Naukowy (Zagadkowa niedziela/ Trójka)
W zoo można znaleźć chociażby lamparta
W zoo można znaleźć chociażby lampartaFoto: swiatoczamigoski.blog.pl/materiały prasowe

Wstaliśmy razem z ptakami, gimnastykowaliśmy się z hipopotamem, poranną toaletę zrobiliśmy ze słoniami, na śniadanie zaprosiły nas żyrafy, a do tego pobawiliśmy się z niedźwiedziami polarnymi. Wizyta w ogrodzie zoologicznym pozwoliła nam przekonać się też, kto jest największym łakomczuchem, a kto często pości? Sprawdziliśmy nawet, po co w zoo betoniarka.

Hipopotam z warszawskiego zoo (fot. M. Karczewska) Hipopotam z warszawskiego zoo (fot. M. Karczewska)

Nasze studio odwiedził Kacper Guzowski z Centrum Nauki Kopernik. Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której wspólnie z nim mówiliśmy także o 20. Pikniku Naukowym. Impreza już 7 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jubileuszowy Piknik Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik poświęcony będzie związkom nauki z naszym zdrowiem.

(fot. M. Pawlukiewicz) (fot. M. Pawlukiewicz)

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Magdalena Karczewska
Goście: Kacper Guzowski (Centrum Nauki Kopernik), Małgorzata Zdziechowska (wolontariuszka w ośrodkach dla zwierząt, autorka książki "Zwierzaki podróżniczki Gosi")
Data emisji: 1.05.2015
Godzina emisji: 7.05

ei/tj

Czytaj także

Dziecięce zabawki będą bezpieczniejsze

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2016 15:29
W życie wchodzi właśnie ustawa, która pozwoli łatwiej kontrolować ich jakość i szybciej karać za wadliwe produkty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gortat lubi, żeby do niego mruczeć

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 17:11
- Z młodą żyrafą trzeba rozmawiać cicho i spokojnie - mówił w Trójce dyrektor warszawskiego zoo i zdradził, jak on radzi sobie z Gortatem - jednym z najwyższych podopiecznych stołecznego ogrodu.
rozwiń zwiń