Przedwakacyjne spotkanie pełne muzyki

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2016 09:48
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Można będzie jeszcze więcej czasu poświęcić na słuchanie muzyki. na przykład tej, o której mówili goście audycji.
Audio
  • Przedwakacyjne spotkanie pełne muzyki (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Gmach Filharmonii w Szczecinie
Gmach Filharmonii w SzczecinieFoto: UM Szczecin/wikimedia commons

Studio przy Myśliwieckiej 3/5/7 odwiedziła Iza Byra - autorka płyty "Piosenki nie tylko o zwierzętach". Opowiedziała dzieciom, co zainspirowało ją do nagrania albumu, mówiła, jak powstawały niektóre piosenki i zdradziła, jaką rolę w tworzeniu płyty miał jej 7-letni syn.

Dorota Serwa - dyrektorka Filharmonii Szczecińskiej - tłumaczyła z kolei, że filharmonia to "miejsce, w którym mieszka muzyka". Opowiadała o "humorach muzyki" i wyjaśniła, dlaczego ważne jest to, z jakich materiałów wykonane są ściany i fotele w sali koncertowej.

Zachęcamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której rozmawialiśmy również z naszym ulubionym ornitologiem Pawłem Pstrokońskim. Nie zabrakło też tradycyjnych zagadek i książki Z najniższej półki.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Goście: Izabela Byra (autorka tekstów, kompozytorka, wokalistka), Dorota Serwa (dyrektor Filharmonii Szczecińskiej), Paweł Pstrokoński (ornitolog)
Data emisji: 12.06.2015
Godzina emisji: 7.05

mk

Czytaj także

Zagadkowo-muzyczny Dzień Dziecka

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2014 19:26
W ten szczególny dzień - szczególne wydanie audycji, której gościem był Mariusz Gradowski - muzykolog.
rozwiń zwiń