X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Odkrywamy prastare słowiańskie opowieści

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2016 15:55
W "Zagadkowej niedzieli" sięgamy po prastare słowiańskie opowieści, które w zagadkowy sposób przetrwały wieki, abyśmy mogli z nich dziś czerpać.
Audio
  • Odkrywamy prastare słowiańskie opowieści (Zagadkowa niedziela/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/AliceKeyStudio

"Jak stara jest słowiańska opowieść o Drzewie? Nie wiemy... Przekazywana z pokolenia na pokolenie żyła przez stulecia, lecz nigdy jej nie spisano. W końcu, niczym klejnot wrzucony do bezdennej studni, popadła w zapomnienie. Jednak strzępy opowieści przetrwały. Tak jak po uczcie zostają rozrzucone pod stołem okruchy..."

Tak autor "Afryki Kazika" czy "Dziadka Niedźwiadka" opowiada o tym, jak powstawała jego najnowsza i najważniejsza książka. W studiu Trójki Łukasz Wierzbicki prezentuje piękne prastare słowiańskie opowieści. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której nie brakuje także całego mnóstwa zagadek...

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Kasia Stoparczyk
Gość: Łukasz Wierzbicki (pisarz)
Data emisji: 7.08.2015
Godzina emisji: 8.07

fbi


Czytaj także

Autorka książek dla dzieci o zdolności do zachwytu

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2016 14:00
- Te książki są o tym, jak ważna jest umiejętność mądrego patrzenia. Tę umiejętność mają wszystkie dzieci i niektórzy dorośli. To jest umiejętność zachwycania się drobiazgami, czego wszystkim życzę - mówiła pisarka Agnieszka Tyszka.
rozwiń zwiń