Jesteśmy na Brave Kids we Wrocławiu!

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2016 11:00
Brave Kids to spotkanie dziecięcych grup artystycznych z całego świata. 120 odważnych dzieci, 20 grup artystycznych z 17 krajów.
Audio
  • Goście Trójki opowiadają o festiwalu Brave Kids (Zagadkowa Niedziela/ Trójka)
Kasia Stoparczyk w towarzystwie dzieci z różnych stron świata (Brave Kids 2015)
Kasia Stoparczyk w towarzystwie dzieci z różnych stron świata (Brave Kids 2015)Foto: Sławek Przerwa

Ponad 150 młodych artystów tworzy i wymienia się doświadczeniami, a w efekcie powstaje widowisko artystyczne łączące różne kultury i techniki artystyczne. Wielki finał już po raz siódmy odbywa się we Wrocławiu. W tym roku na jednej scenie wystąpią dzieci z Brazylii, Maroko, Ukrainy, Gruzji, Meksyku, Słowacji, Ugandy, Hiszpanii, Mołdawii, Indii, Estonii, Rumunii, Indonezji, Macedonii, Polski, Nepalu, Izraela, Włoch, Iranu.

Brave Kids to projekt edukacyjny. Umożliwia spotkanie dziecięcych grup artystycznych z różnych części świata. W czasie pobytu w Polsce dzieci uczestniczą w warsztatach i spotkaniach, a także przygotowują niepowtarzalne, widowiskowe spektakle, w których łączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji.

Ponieważ impreza jest bardzo ciekawa i różnorodna, nasze zagadkowe studio (tym razem specjalnie przeniesione do Wrocławia) odwiedziło sporo gości z nią związanych. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Kasia Stoparczyk
Goście: Barbara Nowicka (przewodnik miejski), Piotr Szewczyk i Roman Sorger (liderzy artystyczni), Justyna Warecka (producent wykonawczy Brave Kids), Grzegorz Bral (dyrektor artystyczny Brave Festival)
Data emisji: 10.07.2015
Godzina emisji: 8.05

ei/mc

Czytaj także

Brave Kids. Tu dzieci są dla siebie nauczycielami

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2015 16:35
- Polskie dzieci śpiewały piosenkę z Afryki, tańczyły nepalskie tańce, a dziewczyny z Czarnego Lądu z chłopakami z Wałbrzych wywijały krakowiaka. To niesamowity widok, dla takich występów warto było spędzić dwa tygodnie w tej wielkiej rodzinie - mówi Jacek Karolak, jeden z rodziców goszczących dzieci w ramach Brave Kids.
rozwiń zwiń