X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Urbański. Człowiek, który zaraża entuzjazmem

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2016 15:56
Jeździ na rowerze, gra w golfa, wspina się na wysokie górskie szczyty... a wszystko to robi będąc osobą niewidomą!
Audio
  • Paweł Urbański. Człowiek, który zaraża entuzjazmem (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Niewiele brakowało, aby Paweł Urbański jako pierwszy europejski, niewidomy alpinista, zdobył Koronę Ziemi
Niewiele brakowało, aby Paweł Urbański jako pierwszy europejski, niewidomy alpinista, zdobył Koronę ZiemiFoto: z archiwum Pawła Urbańskiego

Niewiele brakowało, aby jako pierwszy europejski, niewidomy alpinista, zdobył Koronę Ziemi. Kilka lat temu pokonał na nartach 50-kilometrową trasę przez lodowiec za Kołem Podbiegunowym. Paweł Urbański, człowiek, który zaraża entuzjazmem i radością życia, ale także zawstydza i daje do myślenia...

W zagadkowym studiu pojawił się także dyr. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak 2016, Grażyna Karwowska-Winiarek. 12 festiwalowych dni, kilkadziesiąt spektakli z Polski i ze świata, ciekawe happeningi, warsztaty, spotkania, rozmowy a wszystko po to, aby dziecko miało szansę przyjrzeć się z bliska prawdziwym emocjom, dać pożywkę dla swojej fenomenalnej dziecięcej wyobraźni, zadać jeszcze więcej pytań niż zwykle i spróbować poszukać na nie odpowiedzi.

A już za tydzień rozpocznie się Kongres Kultury 2016, na którym zostanie poruszonych wiele interesujących tematów. Wiele z nich dotyczyć będzie edukacji i kultury dla najmłodszych. Porozmawialiśmy więc o tym właśnie z nimi, a także z graficzką i autorką książek dla dzieci i młodzieży, Joanną Olech.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Kasia Stoparczyk
Goście: Paweł Urbański (sportowiec), Grażyna Karwowska-Winiarek (dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci), Joanna Olech (Kongres Kultury 2016)
Data emisji:
2.10.2016
Godzina emisji: 8.08


Czytaj także

Podróże to ich żywioł. "Rodzina bez granic" w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2016 13:50
Cygański Król, głupie lemury i czekolada Majów. Te i wiele innych ciekawych opowieści przywiozła z egzotycznych podróży po 50 krajach dziennikarka Anna Alboth, która wraz ze swoim mężem i dwiema malutkimi córkami tworzy team "Rodzina bez granic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wanda Chotomska w "Zagadkowej niedzieli"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2016 15:30
To było spotkanie z absolutnie wyjątkowym gościem. Z kimś, dzięki komu dzieciństwo rodziców zagadkowych słuchaczy było bardziej jasne i radosne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O edukacji artystycznej najmłodszych

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2016 10:00
Tym razem w audycji: Kino Dzieci, Mała Warszawska Jesień i szalony, fantastyczny beatboxer, który zaraża dzieci swoją pasją do muzyki i ciekawością poznawania nowych dźwięków i brzmień.
rozwiń zwiń