Neymar, Lewy, Kuba, Messi, Ibra i Ronaldo...

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2016 12:00
- Za Robertem Lewandowskim dzieci w dzieciństwie wołały "Bobek", bo był niski i mały. Ale znakomicie biegał, a dzięki temu wspaniale dryblował i kiwał - opowiadała w Trójce Ivette Żółtowska-Darska, autorka książek dla dzieci o słynnych piłkarzach.
Audio
  • Ivette Żółtowska-Darska i Edyta Jungowska w zagadkowym studiu (Zagadkowa niedziela/ Trójka)
Robert Lewandowski i jego droga do kariery to bardzo dobry przykład na mądrą i budującą historię dla dzieci (na zdjęciu fragment okładki książki Lewy. Chłopak, który zachwycił świat)
Robert Lewandowski i jego droga do kariery to bardzo dobry przykład na mądrą i budującą historię dla dzieci (na zdjęciu fragment okładki książki "Lewy. Chłopak, który zachwycił świat")Foto: mat. prom.

Razem z naszym gościem mówiliśmy o kilku chłopakach, którzy mieli odwagę, siłę i wiarę w to, że nie ma niemożliwego. Sukces każdego z nich podszyty jest ciężką praca, ogromnymi wyrzeczeniami i bolesnym przekraczaniem własnych granic. Piękne jest to, że pomimo oszałamiającego sukcesu ci chłopcy nie zapominają o tych, którzy potrzebują ich najbardziej.

Ten list (zdjęcie poniżej) trafił do rąk setek dzieci, które przyszły na nasz radiowy spektakl z cyklu "Zorka, dziewczynka z gwiazd". Został napisany gdzieś w trasie, w hotelu. Opowiada o tym, że warto nie tylko brać, ale także dużo z siebie dać i podpisany jest liniami papilarnymi autora Kuby Błaszczykowskiego.


Fragment listu Jakuba Błaszczykowskiego Fragment listu Jakuba Błaszczykowskiego

I to jest fantastyczne, że o tych chłopakach, którymi zachwycił się świat, powstają książki, także dla dzieci... W zagadkowym studiu ich autorka Ivette Żółtowska-Darska opowiadał o dzieciństwie gwiazd futbolu i ich drodze na szczyt.

Odwiedziła nas także Edyta Jungowska, która opowiedziała o dzieciństwie Mani i Ani, o których napisał książkę znakomity Erich Kastner. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Kasia StoparczykGoście: Ivette Żółtowska-Darska (autorka książek), Edyta Jungowska (aktorka)
Data emisji: 23.10.2016
Godzina emisji: 8.07

ei/gs


Czytaj także

Lewandowski w Trójce: chcę być jeszcze lepszy

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2015 18:00
- Z każdym kolejnym krokiem starałem się stawać coraz lepszym piłkarzem, robić postępy, dawać radość kibicom - podkreślił w "Trzeciej Stronie Medalu" Robert Lewandowski, napastnik reprezentacji Polski i Bayernu Monachium.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lewy" dla dzieci. Poznaj historię mistrza

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2016 10:00
Najpierw pojawiły się książki biograficzne adresowane do dzieci pt. “Messi” “Ronaldo” i “Ibra”. Teraz przyszła kolej na polskiego wybitnego sportowca, genialnego piłkarza Roberta Lewandowskiego.
rozwiń zwiń