X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fotoplastikon. Przy nim czas zatrzymywał się na dobre!

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2016 20:10
To był zupełnie inny świat... dzieci nosiły pończochy na guziki, palto z koca, a ze spadochronu szyto kombinezon na narty... Niekiedy w życiu najmłodszych pojawiał się on - Fotoplastikon.
Audio
  • Fotoplastikon. Przy nim czas zatrzymywał się na dobre! (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Fotoplastikon znajdujący się w Warszawie, w Kamienicy Hoserów, jest oddziałem Muzeum Powstania Warszawskiego
Fotoplastikon znajdujący się w Warszawie, w Kamienicy Hoserów, jest oddziałem Muzeum Powstania WarszawskiegoFoto: Wistula/CC BY-SA 3.0

Jak wyglądało dzieciństwo zaraz po wojnie (zabawy, zabawki, zwyczaje) i wspomniany Fotoplastikon, który kiedyś był dla ludzi tym, czym dla nas jest dziś bardzo dobre kino? O tym w "Zagadkowej niedzieli" opowiedział dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego - Jan Ołdakowski.

W programie mogliśmy również usłyszeć dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach, które mówiły m.in. o swoich marzeniach, sposobach na smutek i... dźwiękowym tenisie stołowym. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Kasia Stoparczyk
Gość:
Jan Ołdakowski (dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego)
Data emisji: 30.10.2016
Godzina emisji: 8.10

mk/ei

Czytaj także

Co to jest serce i po której leży stronie?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2016 14:37
Mają je nie tylko wszystkie "człowieki", ale nawet ryby pod wodą! A smoki - jak przekonują mali rozmówmy Kasi Stoparczyk - mają dwa serduszka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Neymar, Lewy, Kuba, Messi, Ibra i Ronaldo...

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2016 12:00
- Za Robertem Lewandowskim dzieci w dzieciństwie wołały "Bobek", bo był niski i mały. Ale znakomicie biegał, a dzięki temu wspaniale dryblował i kiwał - opowiadała w Trójce Ivette Żółtowska-Darska, autorka książek dla dzieci o słynnych piłkarzach.
rozwiń zwiń