Fotoplastikon. Przy nim czas zatrzymywał się na dobre!

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2016 20:10
To był zupełnie inny świat... dzieci nosiły pończochy na guziki, palto z koca, a ze spadochronu szyto kombinezon na narty... Niekiedy w życiu najmłodszych pojawiał się on - Fotoplastikon.
Audio
  • Fotoplastikon. Przy nim czas zatrzymywał się na dobre! (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Fotoplastikon znajdujący się w Warszawie, w Kamienicy Hoserów, jest oddziałem Muzeum Powstania Warszawskiego
Fotoplastikon znajdujący się w Warszawie, w Kamienicy Hoserów, jest oddziałem Muzeum Powstania WarszawskiegoFoto: Wistula/CC BY-SA 3.0

Jak wyglądało dzieciństwo zaraz po wojnie (zabawy, zabawki, zwyczaje) i wspomniany Fotoplastikon, który kiedyś był dla ludzi tym, czym dla nas jest dziś bardzo dobre kino? O tym w "Zagadkowej niedzieli" opowiedział dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego - Jan Ołdakowski.

W programie mogliśmy również usłyszeć dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach, które mówiły m.in. o swoich marzeniach, sposobach na smutek i... dźwiękowym tenisie stołowym. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Kasia Stoparczyk
Gość:
Jan Ołdakowski (dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego)
Data emisji: 30.10.2016
Godzina emisji: 8.10

mk/ei

Czytaj także

Co to jest serce i po której leży stronie?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2016 14:37
Mają je nie tylko wszystkie "człowieki", ale nawet ryby pod wodą! A smoki - jak przekonują mali rozmówmy Kasi Stoparczyk - mają dwa serduszka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Neymar, Lewy, Kuba, Messi, Ibra i Ronaldo...

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2016 12:00
- Za Robertem Lewandowskim dzieci w dzieciństwie wołały "Bobek", bo był niski i mały. Ale znakomicie biegał, a dzięki temu wspaniale dryblował i kiwał - opowiadała w Trójce Ivette Żółtowska-Darska, autorka książek dla dzieci o słynnych piłkarzach.
rozwiń zwiń