X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzieciństwo sprzed lat. Odkrywamy historię

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2016 10:00
To był zupełnie inny świat i dzieciństwo także było zupełnie inne. Cieszę się, że nasze dzieci je poznają. Dzięki książce "Na Giewont się patrzy" przenosimy się do góralskich, przedwojennych wsi.
Audio
Zdjęcie pochodzące z książki Na Giewont się patrzy
Zdjęcie pochodzące z książki "Na Giewont się patrzy"Foto: mat. promocyjne

Tam dzieci nawet 7 kilometrów biegały boso do szkoły albo do kościoła. A kiedy ktoś miał buty, to zazwyczaj przez całą drogę je niósł, aby nie zniszczyć. Potem mył nogi w strumyku, zakładał buty i wchodził w nich do kościoła. A potem był obiad, bardzo skromny, z jednej miski. Wiele dzieci zaczynało nowy tydzień pracą w polu, i choć bardzo chciały, to zwykle nie mogły chodzić do szkoły. Ich drobne dłonie były potrzebne podczas ciężkich, gospodarskich prac w obejściu. O ich niełatwym życiu opowiada nam współautorka książki "Na Giewont się patrzy", Aleksandra Karkowska.

W naszym zagadkowym studio gości też mój redakcyjny kolega, Michał Gąsiorowski, który napisał ciekawą książkę "Od koła do Formuły 1. Historia motoryzacji". Michał jest współautorem Trójkowych programów "Na Trzecim Biegu" i "Trzecia Strona Medalu", a od kilku miesięcy pracuje także jako komentator Formuły 1, tak więc motoryzacyjne informacje i ciekawostki otrzymujemy z pierwszej ręki specjalisty.

Który model okrzyknięto najbrzydszym w historii motoryzacji? Dlaczego Ford T to najważniejsze auto XX wieku? J jak to się stało, że pan Rolls spotkał się z panem Roycem, by stworzyć najbardziej luksusowy samochód świata? Na te wszystkie pytania Michał odpowiada

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Kasia Stoparczyk
Data emisji: 13.11.2016
Godzina emisji: 8.10

fbi


Zobacz więcej na temat: Kasia Stoparczyk Trójka

Czytaj także

Order Uśmiechu dla Malali Yousafzai

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 10:00
Dokładnie tydzień temu do grona Kawalerów Orderu Uśmiechu dołączyło kilka nowych osób, między nimi oni - Malala Yousafzai i Kuba Błaszczykowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzieci wiedzą lepiej, co to jest choroba i chandra

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 10:00
– Jak ktoś wyciera buzię w dywan, to wtedy jest chrypa! – mówi mały rozmówca Katarzyny Stoparczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wnuk Marszałka Piłsudskiego w studiu Trójki

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 11:00
- Patriota to taki ktoś, kto nie depcze trawników i nie wyrzuca papierków byle gdzie - tak w audycji z udziałem wnuka Marszałka Piłsudskiego, Krzysztofem Jaraczewskim, powiedział 8-letni Julek.
rozwiń zwiń