Bhutan - królestwo szczęśliwych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 11:00
To kraj, w którym - według wielu badań - żyją bardzo szczęśliwi ludzie. - Mówi się tam w języku dzongkha. To język dzongów, a dzongi to twierdze - opowiadał w "Zagadkowej niedzieli" pisarz i podróżnik Marcin Kozioł.
Audio
  • Ciekawostki i tajemnice Bhutanu (Zagadkowa niedziela/ Trójka)
Zapraszamy na niezwykłą podróż do kraju szczęśliwych ludzi
Zapraszamy na niezwykłą podróż do kraju szczęśliwych ludziFoto: Marcin Kozioł

“Gdy w 1963 roku do Bhutanu wjechał pierwszy samochód, jego mieszkańcy przynosili siano, żeby go nakarmić. Minister kazał kierowcy oszczędzać cenną maszynę i jeździć wyłącznie na pierwszym biegu. Dopiero jak się zużyje, przejść na drugi, potem na trzeci… Od tamtej pory niewiele się zmieniło - Bhutan nadal pozostaje baśniowym królestwem”.


wombat-maksymilian-i-krolestwo-grzmiacego-smoka-b-iext46097259.jpg

Tak pisał o królestwie szczęśliwości Kazimierz Pytko, a my w zagadkowym studiu gościliśmy osobę, która zachwyciła się tym wyjątkowym miejscem i napisała o nim dedykowaną dzieciom książkę pt: "Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka". O niezwykłych mieszkańcach, o smakach i dźwiękach Bhutanu opowiadał Marcin Kozioł.

Naszym gościem był także dr Michał Mularczyk, który jak zwykle nakarmił nas zdrowymi pysznościami i opowiedział, co zrobić, aby zimą zachować zdrowie. Prowadzącej audycję Katarzynie Stoparczyk towarzyszyli też mali współprowadzący: Majka, Zosia i Bartek.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście:
Marcin Kozioł (autor książki "Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka"), dr Michał Mularczyk (dietetyk, kardiolog)
Data emisji: 15.01.2017
Godzina emisji: 8.06

ei/kul

Czytaj także

Wielkie i małe odkrycia, czyli nauka dla każdego

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2016 12:00
- Mój ulubiony naukowiec to Karol Darwin. Był uparty, był też uważnym obserwatorem, myślał i cały czas kombinował - mówił w Trójce popularyzator nauki Wojciech Mikołuszko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego warto pomagać innym

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2017 16:00
- Największą nagrodą za to, co robię, jest olbrzymia satysfakcja, ale też radość rodziców, którym się pomaga oraz energia, którą się od nich dostaje - mówi Sylwia Zarzycka z Fundacji "Między niebem a ziemią".
rozwiń zwiń