Zespół Dagadana o korzeniach i tożsamości

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2017 15:00
"Najważniejsze są nasze korzenie. Najpierw trzeba je poznać a potem szanować, aby człowiek wiedział, kim jest. By nie zagubił się w tym rozedrganym świecie". Jak mówią, tak robią - polsko-ukraiński zespół Dagadana. 
Audio
  • Zespół Dagadana o korzeniach i tożsamości (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Daga Gregorowicz i Dana Vynnytska
Daga Gregorowicz i Dana VynnytskaFoto: mat. promocyjne

Badają muzykę swoich przodków, a potem wplatają ją w jazz, folk i elektronikę. W niedzielę odwiedzili nas w Trójce. - Naszą bazą jest to, że poszukujemy dźwięków u naszych babć, dziadków, ale także mistrzów, którzy są zakorzenieni w muzyce tradycyjnej - tłumaczyła Daga Gregorowicz.


Zespół Dagadana w "Zagadkowej niedzieli" Zespół Dagadana w "Zagadkowej niedzieli", fot. Anna Bułhak

W naszym studiu pojawiła się także Dorota Kościukiewicz-Markowska ze swoimi bajkami terapeutycznymi. - To bajki inne niż wszystkie. Nieczęsto zdarza się, że wszystkie ilustracje do książki tworzy sześciolatka - mówi o współpracy ze swoją córką pani Dorota.

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście:
Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska, Maciej Pospieszalski (zespół Dagadana), Dorota Kościukiewicz-Markowska (autorka bajek terapeutycznych)
Data emisji: 23.04.2017
Godzina emisji: 8.08

Czytaj także

Wszystkie tajemnice hymnu narodowego

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2017 21:20
Tym razem w audycji gościliśmy Małgorzatę Strzałkowską. To pisarka, poetka, ilustratorka książek dla dzieci i autorka książki "Mazurek Dąbrowskiego. Nasz hymn narodowy".
rozwiń zwiń