Michał Rusinek o literaturze dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2017 13:00
- Nie lubię takich ilustracji, które dokładnie opisują to, co jest w tekście. Bardzo lubię takie, które nie tylko na nim bazują, ale też coś dopowiadają językiem obrazu - mówił o literaturze dziecięcej Michał Rusinek.
Audio
  • Michał Rusinek o literaturze dla dzieci (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Michał Rusinek
Michał RusinekFoto: Wojciech Kusiński/PR

Prowadząca audycję Katarzyna Stoparczyk zapytała kiedyś mistrza słowa i pokory, Wojciecha Młynarskiego, o to, dlaczego nigdy nie napisał książki dla dzieci... - Bo dla dzieci, proszę pani, to trzeba pisać dużo lepiej niż dla dorosłych - odpowiedział. I o tym właśnie była tym razem nasza zagadkowa opowieść, o odpowiedzialności za słowo, a także o ukochanych literackich bohaterach.

W studiu urządziliśmy sobie prawdziwe święto książki! Odwiedził nas Michał Rusinek, który opowiedział m.in. o swoich ulubionych bohaterach literackich oraz o książkach, które przetłumaczył i które napisał.

Słuchaliśmy także, co mają do opowiedzenia o swoich pierwszych w dzieciństwie przeczytanych książkach między innymi: Jonathan Carroll, Hye-young Pyun, Martin Widmak, Marianna Oklejak, Zofia Stanecka, prof. Jerzy Bralczyk, Łukasz Orbitowski, dr Andrzej Kruszewicz i prof. Janusz Czapiński.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego do artykułu nagrania audycji.

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście:
Michał Rusinek (literaturoznawca, tłumacz, pisarz)
Data emisji: 21.05.2017
Godzina emisji: 08.11

fbi/jsz

Czytaj także

Co to są książki? Dzieci wiedzą to lepiej...

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2016 10:00
- Ja jestem czytadło! - mówi rezolutna dwulatka w rozmowie z Kasią Stoparczyk. Na pytanie o to, skąd się biorą książki, słyszymy, że "przecież są na półkach!".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odkrywamy prastare słowiańskie opowieści

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2016 15:55
W "Zagadkowej niedzieli" sięgamy po prastare słowiańskie opowieści, które w zagadkowy sposób przetrwały wieki, abyśmy mogli z nich dziś czerpać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Codzienność w Aleppo. Jak rozmawiać o niej z dziećmi?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2017 11:00
Teraz, gdy tak wiele mówi się o Syrii, posłuchajmy głosu z samego centrum konfliktu, głosu 8-letniej Jasminy z Aleppo. Miasta, w którym bezpiecznie bywa tylko w ukochanych bajkach syryjskich dzieci.
rozwiń zwiń