Tomasz Majewski o dążeniu do celu

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2017 15:00
Choć mierzy ponad dwa metry, to wielki jest nie tylko z powodu swojego wzrostu. To niezwykle mądry, skromny i utalentowany człowiek, który wielokrotnie stawał na prestiżowym sportowym podium.
Audio
  • Tomasz Majewski o dążeniu do celu (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Tomasz Majewski
Tomasz MajewskiFoto: Wikimedia Commons/Erik van Leeuwen/CC-BY-SA 3.0

Tomasz Majewski, mistrz olimpijski, znakomity lekkoatleta i kulomiot, odwiedził nasze Zagadkowe Studio. Zdradził nam, na ile ważne w życiu jest pokonywanie własnych słabości, praca nad sobą i dążenie do celu.


Katarzyna Stoparczyk i Tomasz Majewski w Zagadkowym Studiu Katarzyna Stoparczyk i Tomasz Majewski w Zagadkowym Studiu

– Słończewo, z którego pochodzę, to przede wszystkim piękne wspomnienia. Miałem świetne dzieciństwo: pisałem książki, rysowałem… Najpierw chciałem być pisarzem, potem koszykarzem, a lekkoatletyka pojawiła się w moim życiu dużo później – wspomina nasz gość.

Czego mistrz olimpijski szukał w książkach, gdy był dzieckiem? Który tytuł wspomina najlepiej? Zachęcamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Tomasz Majewski
Data emisji: 10.09.2017
Godzina emisji: 9.07

ab/jp

Czytaj także

Chcę być kimś! Jak zarządzać marzeniami dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2017 11:09
Wykłady motywacyjne są tylko dla biznesmenów? Nieprawda! Michał Zawadka, autor książek motywacyjnych dla dzieci i młodzieży przekonuje, że nawet trzylatków można uczyć, jak "być kimś".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Korzeniowski - człowiek pasji i pokory

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 15:30
Był jednym z najwybitniejszych sportowców świata. Lekkoatleta i chodziarz, który ma na swoim koncie najważniejsze i najbardziej prestiżowe medale i tytuły.
rozwiń zwiń