"Księga dżungli", "Gdzie jest Nemo?" – bohaterowie polskiego dubbingu

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2017 11:18
W "Zagadkowej niedzieli" gościliśmy wyjątkową rodzinę, która dzięki swojemu talentowi wzbogaciła niezwykle polski dubbing: Sarę, Kajetana, Benjamina i Bernarda Lewandowskich.
Audio
  • "Księga dżungli", "Gdzie jest Nemo?" – bohaterowie polskiego dubbingu (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Bernard Lewandowski użyczył głosu Mowgliemu z Księgi dżungli (reż. Jon Favreau, 2016r.)
Bernard Lewandowski użyczył głosu Mowgliemu z "Księgi dżungli" (reż. Jon Favreau, 2016 r.)Foto: Fragm. plakatu/mat. promocyjne

Znamy ich głosy z takich filmów, jak "Księga dżungli", "Gdzie jest Nemo?", "Mały Książę" czy "Zwierzogród". Goście Katarzyny Stoparczyk opowiadali na antenie Trójki między innymi o tym, co może zachwycić, a co zaskoczyć w pracy z dubbingiem.

– To wszystko moja wina – o początkach przygody rodziny Lewandowskich z dubbingiem opowiada Kajetan, najstarszy brat. – Zaczęło się od zajęć teatralnych w warszawskiej Dorożkarni, na których zostałem zauważony przez kogoś z telewizji. Miałem wtedy 13, 14 lat – wspomina. Rodzeństwo zostało wciągnięte "do interesu" dzięki upływowi czasu – młodsi bracia zastępowali starszych przy pracy z niektórymi produkcjami.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, z którego możemy się również dowiedzieć, jak stworzyć w domu burzę…

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście: Bernard Lewandowski, Beniamin Lewandowski, Kajetan Lewandowski, Sara Lewandowska (aktorzy dubbingowi), Łukasz Starzonek, dr Wojciech Gańcza (naukowcy)
Data emisji: 5.11.2017
Godzina emisji: 9.07

ab/jp

Czytaj także

Tajemnice lasu. Czy powinniśmy się go bać?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2017 11:00
Na ekscytujący, poranny, niedzielny spacer po puszczy zabrali nas: dziennikarz, a zarazem autor wielu wspaniałych książek, także dla dzieci - Adam Wajrak, a także biolog oraz rysownik i twórca znakomitych komiksów, także dla dzieci – dr Tomasz Samojlik. 
rozwiń zwiń