X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Księga dżungli", "Gdzie jest Nemo?" – bohaterowie polskiego dubbingu

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2017 11:18
W "Zagadkowej niedzieli" gościliśmy wyjątkową rodzinę, która dzięki swojemu talentowi wzbogaciła niezwykle polski dubbing: Sarę, Kajetana, Benjamina i Bernarda Lewandowskich.
Audio
  • "Księga dżungli", "Gdzie jest Nemo?" – bohaterowie polskiego dubbingu (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Bernard Lewandowski użyczył głosu Mowgliemu z Księgi dżungli (reż. Jon Favreau, 2016r.)
Bernard Lewandowski użyczył głosu Mowgliemu z "Księgi dżungli" (reż. Jon Favreau, 2016 r.)Foto: Fragm. plakatu/mat. promocyjne

Znamy ich głosy z takich filmów, jak "Księga dżungli", "Gdzie jest Nemo?", "Mały Książę" czy "Zwierzogród". Goście Katarzyny Stoparczyk opowiadali na antenie Trójki między innymi o tym, co może zachwycić, a co zaskoczyć w pracy z dubbingiem.

– To wszystko moja wina – o początkach przygody rodziny Lewandowskich z dubbingiem opowiada Kajetan, najstarszy brat. – Zaczęło się od zajęć teatralnych w warszawskiej Dorożkarni, na których zostałem zauważony przez kogoś z telewizji. Miałem wtedy 13, 14 lat – wspomina. Rodzeństwo zostało wciągnięte "do interesu" dzięki upływowi czasu – młodsi bracia zastępowali starszych przy pracy z niektórymi produkcjami.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, z którego możemy się również dowiedzieć, jak stworzyć w domu burzę…

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście: Bernard Lewandowski, Beniamin Lewandowski, Kajetan Lewandowski, Sara Lewandowska (aktorzy dubbingowi), Łukasz Starzonek, dr Wojciech Gańcza (naukowcy)
Data emisji: 5.11.2017
Godzina emisji: 9.07

ab/jp

Czytaj także

Tajemnice lasu. Czy powinniśmy się go bać?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2017 11:00
Na ekscytujący, poranny, niedzielny spacer po puszczy zabrali nas: dziennikarz, a zarazem autor wielu wspaniałych książek, także dla dzieci - Adam Wajrak, a także biolog oraz rysownik i twórca znakomitych komiksów, także dla dzieci – dr Tomasz Samojlik. 
rozwiń zwiń