Maja Włoszczowska: rower to mój przyjaciel

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2018 10:00
Każdy z nich jest jej przyjacielem. Każdy nazywa się Gucio. Każdy też, kiedy przyjdzie czas próby, wysłuchuje próśb, które zazwyczaj kończy takie oto zdanie: "Nie martw się, Guciu, damy radę, tylko nie wyrzuć mnie z siodełka!".
Audio
  • Czy z rowerem można się zaprzyjaźnić? (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Maja Włoszczowska w Zagadkowej niedzieli
Maja Włoszczowska w "Zagadkowej niedzieli"Foto: Andrzej Romanowski

Wojciech Mann Katarzyna Stoparczyk 1200.JPG
Wojciech Mann o swoich zabawach z dzieciństwa

Tak do swoich rowerów czule przemawia fascynująca dziewczyna, która choć jest z tytanu, to ma złote serce, ponieważ potrafi pomagać tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Gościem audycji była mistrzyni kolarstwa górskiego, Maja Włoszczowska. Opowiadała m.in. o swojej książce, która pojawi się w księgarniach w drugim tygodniu kwietnia. Nie zabrakło również wspomnień z dzieciństwa. 

– Przede wszystkim bardzo dobrze się uczyłam. Od kiedy pamiętam, zarówno w szkole podstawowej, jak i w liceum, mówiłam, że moje dwa ulubione przedmioty to matematyka i wychowanie fizyczne. Potem trafiłam na Politechnikę Wrocławską i skończyłam matematykę finansową i ubezpieczeniową. W międzyczasie z całą rodziną wzięliśmy udział w amatorskich zawodach rowerowych. Tam okazało się, że mam talent do tej dyscypliny sportu – mówiła Maja Włoszczowska.

– Rower to mój przyjaciel. Kiedy jeżdzę, stanowię z nim jedność. Każdy z nich to Gucio – mówiła srebrna medalistka z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i Rio de Janeiro.

Gościem audycji była również Ewa Stiasny z Wydawnictwa Dwie Siostry, które podczas największych targów książki dziecięcej na świecie (Bologna Children's Book Fair) ogłoszone zostało Najlepszym Europejskim Wydawcą Dziecięcym Roku.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Maja Włoszczowska (kolarka górska), Ewa Stiasny (Wydawnictwo Dwie Siostry)
Data emisji: 8.04.2018
Godzina emisji: 9.07

kw/gs

Czytaj także

Jak zbadać DNA sprzed tysięcy lat?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2018 11:11
Jak okiełznać naturę, aby ratować ludzkie życie? Ile w nas z neandertalczyka? Z jakiego powodu nasz organizm jest wspaniałą, żywą fabryką?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Radzimierski, czyli 11-latek w podróży przez Afrykę

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2018 13:00
Tym razem zerknęliśmy do krateru z rozżarzoną lawą, zobaczyliśmy dzikie hieny, poznaliśmy nieustraszonych Hamerów, a wszystko to w przepięknej, egzotycznej Etiopii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dinozaury i Dagadana, czyli "Zagadkowa Osiecka" w radiowej Trójce gra dla dzieci po raz trzeci!

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2018 13:00
– Dinozaury składały jaja na twardo – powiedział 3-letni Kamil w audycji "Dzieci wiedzą lepiej". Zniosły je także i u nas. Bo to właśnie starożytne gady były bohaterami trzeciej odsłony "Zagadkowej Osieckiej".
rozwiń zwiń