Dominik Wieczorkiewicz, czyli leśnik na hulajnodze

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2018 10:00
Pokochał drzewa smocze, piaskowe burze i trzy przestraszone myszy, które uratowały mu życie. Jednak najbardziej na świecie pokochał ją, Krysię.
Audio
  • Z misiem na hulajnodze przez świat (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Dominik Wieczorkiewicz i Krysia
Dominik Wieczorkiewicz i KrysiaFoto: archiwum prywatne

Okładka książki "Hulajnogą przez szczęśliwą Arabię" Dominika Wieczorkiewicza Okładka książki "Hulajnogą przez szczęśliwą Arabię" Dominika Wieczorkiewicza

I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt że Krysia jest… pluszowym misiem. Gościem "Zagadkowej niedzieli" był leśnik i podróżnik, Dominik Wieczorkiewicz, który do naszego studia przyjechał ze swoją książką: "Hulajnogą przez szczęśliwą Arabię".


Miś Dominika Wieczorkiewicza podróżuje razem z nim / fot. arch. prywatne Miś Krysia podróżuje razem z Dominikem Wieczorkiewiczem / fot. arch. prywatne

– Jedną z moich najwięklszych miłości jest Puszcza Notecka. Jestem niezwykle szczęśliwym człowiekiem, że mieszkam właśnie tam. Mam też inne miłości w życiu: rodzinę, podróże i hulajnogę. Te dwie ostatnie sprawiły, że odbyłem największą przygodę swojego życia na Bliskim Wschodzie. Hulajnoga to zdecydowanie najlepszy środek transportu. Można rozwinąć na niej duże prędkości, ale jednoczesnie poruszamy się wystarczająco wolno, żeby móc chłonąć wszystko co nas otacza – opowiada gość "Zagadkowej niedzieli".

W czym pomaga w podróży pluszowy miś? Tego dowiedzieć się można z dołączonego nagrania, do słuchania którego zapraszamy w imieniu Katarzyny Stoparczyk i dzieci!

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Dominik Wieczorkiewicz (entuzjasta jazdy na hulajnodze, leśnik, podróżnik, edukator przyrodniczy, autor książki "Hulajnogą przez szczęśliwą Arabię")
Data emisji: 29.04.2018
Godzina emisji: 9.07

ml

Czytaj także

Majówka w oczach dzieci

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 10:45
– To mi się nie kojarzy. Może zatrybi, ale nie zatrybia często – nie wszystkie dzieci wiedzą dokładnie, czym jest majówka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Bajor: nie słucham swoich płyt

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2020 13:07
Pewnego dnia Cher spakowała do swojej torby aksamitne pudełeczko z jego płytą. Zawiozła ją Bobowi Geldofowi, choć dla autora płyty w świecie muzycznym boginią wszechczasów była wówczas Whitney Houston.
rozwiń zwiń