X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dominik Wieczorkiewicz, czyli leśnik na hulajnodze

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2018 10:00
Pokochał drzewa smocze, piaskowe burze i trzy przestraszone myszy, które uratowały mu życie. Jednak najbardziej na świecie pokochał ją, Krysię.
Audio
  • Z misiem na hulajnodze przez świat (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Dominik Wieczorkiewicz i Krysia
Dominik Wieczorkiewicz i KrysiaFoto: archiwum prywatne

Okładka książki "Hulajnogą przez szczęśliwą Arabię" Dominika Wieczorkiewicza Okładka książki "Hulajnogą przez szczęśliwą Arabię" Dominika Wieczorkiewicza

I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt że Krysia jest… pluszowym misiem. Gościem "Zagadkowej niedzieli" był leśnik i podróżnik, Dominik Wieczorkiewicz, który do naszego studia przyjechał ze swoją książką: "Hulajnogą przez szczęśliwą Arabię".


Miś Dominika Wieczorkiewicza podróżuje razem z nim / fot. arch. prywatne Miś Krysia podróżuje razem z Dominikem Wieczorkiewiczem / fot. arch. prywatne

– Jedną z moich najwięklszych miłości jest Puszcza Notecka. Jestem niezwykle szczęśliwym człowiekiem, że mieszkam właśnie tam. Mam też inne miłości w życiu: rodzinę, podróże i hulajnogę. Te dwie ostatnie sprawiły, że odbyłem największą przygodę swojego życia na Bliskim Wschodzie. Hulajnoga to zdecydowanie najlepszy środek transportu. Można rozwinąć na niej duże prędkości, ale jednoczesnie poruszamy się wystarczająco wolno, żeby móc chłonąć wszystko co nas otacza – opowiada gość "Zagadkowej niedzieli".

W czym pomaga w podróży pluszowy miś? Tego dowiedzieć się można z dołączonego nagrania, do słuchania którego zapraszamy w imieniu Katarzyny Stoparczyk i dzieci!

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Dominik Wieczorkiewicz (entuzjasta jazdy na hulajnodze, leśnik, podróżnik, edukator przyrodniczy, autor książki "Hulajnogą przez szczęśliwą Arabię")
Data emisji: 29.04.2018
Godzina emisji: 9.07

ml

Czytaj także

Majówka w oczach dzieci

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 10:45
– To mi się nie kojarzy. Może zatrybi, ale nie zatrybia często – nie wszystkie dzieci wiedzą dokładnie, czym jest majówka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Bajor: nie słucham swoich płyt

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2018 09:00
Pewnego dnia Cher spakowała do swojej torby aksamitne pudełeczko z jego płytą. Zawiozła ją Bobowi Geldofowi, choć dla autora płyty w świecie muzycznym boginią wszechczasów była wówczas Whitney Houston.
rozwiń zwiń