Odważne dzieci

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2018 10:15
Kiedy pochodzący z Ugandy Joel chce wypowiedzieć słowo brave w swoim języku, wówczas mówi citegeza. Jeśli to samo chce zrobić Parmila z Nepalu, sięga po słowo tagara. Jedno i drugie znaczy to samo – odważny!
Audio
  • Czym jest projekt "Brave kids"? (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Fragment plakatu promującego akcję Brave Kids
Fragment plakatu promującego akcję "Brave Kids"Foto: Materiały promocyjne

etiopia 1200.jpg
Szymon Radzimierski, czyli 11-latek w podróży przez Afrykę

To bardzo ważne dla nich słowo, tak jak ważny w ich życiu jest Brave Project. To dzięki niemu, w Polsce, spotykają się artystycznie uzdolnione dzieci z najbardziej odległych zakątków świata. Kolejna edycja tego fenomenalnego projektu już niebawem.

– Cudowne jest w tym projekcie, że nam rosną pokolenia. Obserwujemy jak dzieci zmieniają swoje role. Najpierw są uczestnikami, maluszkami biegającymi po scenie. Potem się bardziej angażują, a na koniec same nauczają inne dzieci – mówi koordynatorka przedsięwzięcia, Iwona Frydryszak. – Dzieci przylecą do Polski z całego świata, z Kenii, Syberii, Nepalu czy Indii. Oczywiście nasze polskie dzieci też dołączą do projektu – dodaje. 

Do "Zagadkowej" ekipy dołączył także bajkopisarz, Grzegorz Kasdepke, ponieważ właśnie w Waraszwie, odbyły się Międzynarodowe Targi Książki.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Iwona Frydryszak (koordynatorka Brave Project), Grzegorz Kasdepke (pisarz), dr Tomasz Rożek (fizyk, dziennikarz) 
Data emisji: 20.05.2018
Godzina emisji: 9.07

kw/gs

Czytaj także

"Zagadkowy 3 maja" u króla Stanisława Augusta Poniatowskiego

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2018 09:00
W "Zagadkowy poranek" 3 maja razem ze Stanisławem Augustem Poniatowskim otworzyliśmy okna Pałacu Królewskiego i przekonaliśmy się, że zapach, który poczuliśmy, wcale nam się nie podobał. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy wynalazcy. Jak przywrócić pamięć o nich?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2018 18:00
Jan Szczepanik stał się znany na całym świecie ponad 100 lat temu, kiedy karoca, wyłożona tkaniną kuloodporną jego pomysłu, uchroniła przed bombą i śmiercią króla Hiszpanii Alfonsa XIII. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagadkowa opowieść o koniach

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2018 10:00
Są bardzo silne i wytrzymałe. Potrzebują niespełna 3 godziny snu na dobę. Ich uszami porusza aż 16 mięśni, dzięki czemu każde ucho może obrócić się prawie o 180 stopni! Po grecku ich nazwa brzmi… hippos.
rozwiń zwiń