Zdrowa "Zagadkowa" i bezcenna lekcja historii

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2018 10:00
Gościem audycji był ambasador marchewek, warzyw i owoców, jednak bardziej jest kojarzony z rolami filmowymi. Wraz z najmłodszymi ekspertami Trójki o warzywach rozmawiał aktor Adam Fidusiewicz. 
Audio
  • Zdrowie i historia w "Zagadkowej niedzieli" (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Yuliya Evstratenko

Warszawa Zamek Królewski 1200.jpg
"Zagadkowy 3 maja" u króla Stanisława Augusta Poniatowskiego

– Marchewka wzięła się z ziemi. Z ziemi włoskiej do Polski. Włoszczyznę przywiozła królowa Bona. Dzięki temu możemy robić pyszne zupy, być zdrowi, mieć witaminę D i robić zimą bałwana. Przecież on ma marchewkowy nos – mówił Adam Fidusiewicz. – Marchewka jest świetna. Pewien królik z bajek również się nimi zajadał i miał świetne przygody – dodał. Chwilę później do "zagadkowego" studia wpadł wspominany Królik Bugs. 

W drugiej części audycji gośćmi byli Włodzimierz Dusiewicz i Jadwiga Chruściel, którzy opowiadali dzieciom o Powstaniu Warszawskim, w którym brali udział. To była bezcenna lekcja historii. 

– Warszawa była jedną wielką ruiną. To było coś strasznego. Tego się nie da opisać. W Śródmieściu nie było ani jednego całego budynku – wspominał w audycji. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście: Adam Fidusiewicz (aktor), Włodzimierz Dusiewicz (reżyser, powstaniec warszawski), Jadwiga Chruściel (córka generała Antoniego Chruściela)
Data emisji: 29.07.2018
Godzina emisji: 9.05

kw