X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niezwykła opowieść Sebastiana Grzywacza

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2018 10:00
Niewidomy tata skacze ze spadochronem, uprawia sztuki walki, jest założycielem i pracownikiem Fundacji Ponad Słowami, członkiem grupy wolontariuszy Wolonwariaci.
Audio
  • Sebastian Grzywacz w "Zagadkowej niedzieli" (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Sebastian Grzywacz w Zagadkowej niedzieli
Sebastian Grzywacz w "Zagadkowej niedzieli"Foto: PR

Sebastian Grzywacz w "Zagadkowej niedzieli" Sebastian Grzywacz w "Zagadkowej niedzieli"

"Zamknij oczy i spróbuj dziecku zrobić kanapkę, uczesać włosy i przygotować ubranie do przedszkola. Wyobraź sobie, że w zupełnych ciemnościach zmieniasz pieluchę maleństwu i tylko zmysł powonienia potrafi przekazać ci informację, że nie jest to zwykłe siku"… Tak zaczyna się opowieść niewidomego ojca, który samotnie wychowuje swojego ukochanego syna Franciszka. 

Gościem "Zagadkowej niedzieli" był Sebastian Grzywacz. Zagadkowe studio odwiedziły także dzieci współtworzące najpiękniejszy projekt świata, a właściwie jego najmłodszą odnogę, czyli projekt Brave Kids Together. W ramach projektu dzieci wspólnie stworzyły spektakl, w którym autystyczny chłopiec śpiewa piosenkę "Dziwny jest ten świat”, a międzynarodowa grupa młodych artystów tłumaczy słowa piosenki posługując się językiem migowym. W spektaklu biorą udział dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, dzieci niesłyszące, a także młodzi artyści z Gruzji, Rumuni i Ukrainy.  

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Data emisji: 28.10.2018
Godzina emisji: 9.07

Czytaj także

Zagadka podwodnych skarbów

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2018 10:05
To niewiarygodne, że ta historia naprawdę się wydarzyła! Całe 350 lat na dnie Wisły leżały skarby, które w pośpiechu zgubili Szwedzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odpowiedzi na intrygujące (nie tylko dzieci) pytania

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2018 10:00
Do czego Królestwo Wielkiej Brytanii potrzebowało polskiego drewna? Która Polka została najsłynniejszą kobietą świata? Skąd się wzięła wolna sobota?
rozwiń zwiń

Czytaj także

70 letni rekordzista w "Zagadkowej niedzieli"

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2018 17:49
Naszym zagadkowym bohaterem jest prawdziwy rekordzista! Nie dość, że pojawia się nieprzerwanie od ponad 70 lat, to jeszcze miewał takie czasy kiedy do jego redakcji przychodziło 7 tysięcy listów miesięcznie.
rozwiń zwiń