X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Piękne spojrzenie" w niedzieli pełnej zagadek

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2018 10:15
W audycji mówiliśmy o spektaklu "Piękne spojrzenie", który w niedzielę (16.12) zostanie zaprezentowany w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej. 
Audio
  • "Piękne spojrzenie" w niedzieli pełnej zagadek (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Fragment spektaklu Piękne spojrzenie
Fragment spektaklu "Piękne spojrzenie"Foto: M.Lapis

Wszyscy wystąpią w spektaklu teatralno-muzycznym Katarzyny Stoparczyk "Piękne spojrzenie", który wystawiony zostanie w niedzielę 16 grudnia w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce.

W obsadzie koncertu znaleźli się m.in. Wojciech Waglewski, Novika, Jacek Budyń Szymkiewicz (Pogodno), Michał Wiraszko (Muchy) oraz bohaterowie wydarzenia – młodzi podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach. 

Spektakl "Piękne spojrzenie" powstał w ramach integracyjno-artystycznego projektu "5 zmysłów. Imaginarium" i był jego zwieńczeniem. Tym razem "Piękne Spojrzenie" zobaczyć będzie można w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Na scenie zaprezentują się muzycy zaproszeni przez Katarzynę Stoparczyk – dziennikarkę radiową, na co dzień współpracującą z Programem 3 Polskiego Radia. W programie wydarzenia znajdą się utwory inspirowane wypowiedziami niewidomych dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Owińskach.

 Kiedy jechałam do Owińsk nie wiedziałam, że czas spędzony z niewidomymi dziećmi otworzy mi oczy na wiele ważnych spraw. Wróciłam z nagranymi rozmowami. Co w nich znalazłam? Dziecięcą mądrość, autentyczność, wrażliwość, ale także niebywałą dojrzałość i odwagę w precyzowaniu myśli i uczuć. Niekiedy także absolutne pogodzenie, a nawet wdzięczność. Te rozmowy pozostawiły we mnie trwały ślad. Pomyślałam więc, że warto pójść krok dalej i zrobić coś więcej. Połączyć mądrość, szczerość i wrażliwość tych dzieci z wrażliwością twórców. Złożyć artystyczny hołd sobie nawzajem, by okazać szacunek i miłość komuś, kto widzi inaczej − mówi Katarzyna Stoparczyk. – Dzieci podarowały artystom swoje słowa, a artyści – nawiązując do tych słów, odwdzięczyli się dzieciom swoimi piosenkami. Jedni i drudzy spotykają się ze sobą na scenie. Poznają swoje światy, uczą od siebie nawzajem, śpiewają i zachwycają się innością. Wszystko po to, by przekraczać granice, które tak naprawdę nie istnieją – wyjaśnia dziennikarka Trójki.

Początek spektaklu w niedzielę 16 grudnia o godz. 17.00. Zaproszenia można zdobyć na antenie radiowej Trójki, jednak poza wejściówką biletem wstępu będzie także książka. – Na przykład z domowej biblioteczki i najlepiej z serdeczną dedykacja dla chorych, przebywających w szpitalu dzieci – dodaje Katarzyna Stoparczyk.

Spektakl "Piękne Spojrzenie" przeznaczony jest dla dzieci od lat ośmiu.

Reżyseria i scenariusz: Katarzyna Stoparczyk; obsada: Wojciech Waglewski, Novika, Jacek "Budyń" Szymkiewicz, Michał Wiraszko, Malwina Paszek, Bajzel, Patryk "TikTak" Matela, Zespół Smutne Piosenki (w składzie: Iza Polit – wokal, Michał Ruksza – piano, Paulina Frąckowiak – bas, Jakub Szwarc – perkusja) oraz dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Owińskach (Zuzanna Mikler, Barbara Walczak, Wiktoria Wędzińska, Michał Brajer, Karol Łukaszewicz, Alan Michalczak); współpraca dramaturgiczna – Paulina Skorupska; ruch sceniczny – Michał Mroczkowski; multimedia/video – Rafał Jerzak, Marek Domagała i Andrzej Konieczny. 

Więcej na stronie: trojka.polskieradio.pl oraz imaginarium.5zmyslow.pl/.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Data emisji: 16.12.2018
Godzina emisji: 9.06

kw/ml

Czytaj także

"Święta bez granic 2018" dla dzieci z Mariupola na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 13:00
W piątek 30 listopada słuchacze Programu 3 Polskiego Radia usłyszą charakterystyczne słowa Kuby Strzyczkowskiego: "Po raz pierwszy, po raz drugi, po raz trzeci… Sprzedane!".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyta "Święta bez granic 2018" już w sklepach. Posłuchaj fragmentów!

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 22:00
Wyjątkowa płyta, związana z charytatywną akcją radiowej Trójki "Święta bez granic 2018" jest pełna muzycznych prezentów. 
rozwiń zwiń