X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podróże pełne zagadek

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2019 10:00
Potrafi w przejmujący sposób opowiadać o tym, czego potrzebuje nasza planeta. Prężnie działa, organizuje akcje, inspiruje innych.
Audio
  • Szymon Radzimierski o swoich podróżach (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Studio Zagadkowej niedzieli
Studio "Zagadkowej niedzieli"Foto: PR

W bardzo świadomy sposób podróżuje po świecie, choć ma zaledwie 12 lat. Ostatnio zawiózł 40 kilogramów książek do afrykańskiego sierocińca i zagrał główną rolę w filmie "Władcy przygód. Stąd do Oblivio". Opowie nam o tym wraz ze swoją koleżanką z planu Weroniką Kaczmarczyk. Do studia "Zagadkowej niedzieli" zawitał podróżnik, bloger Szymon Radzimierski.

– Specjalnie wykupiliśmy nadbagaż, aby do Kenii zawieźć 120 kilogramów książek. Uzupełniliśmy tam trzy czwarte biblioteki, ale to też nie jest jeszcze wszystko, bo dzięki tej akcji udało nam się zebrać ogromną ilość książek czy przyborów szkolnych, które zostaną dowiezione przez innych wolontariuszy. To wszystko trafi do sierocińca w Kenii – opowiada o swojej ostatniej wyprawie do Afryki Szymon Radzimierski.

Jak wygląda dzień w kenijskiej szkole? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście: Szymon Radzimierski (bloger), Weronika Kaczmarczyk
Data emisji:
 24.03.2019
Godzina emisji: 9.05

kw


Czytaj także

Czerwone Noski niosą radość

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2019 10:00
Tańczą, szaleją  i recytują. Niekiedy także śpiewają i żonglują. Po co? Zawsze po to, aby na buzi chorego dziecka w końcu pojawił się uśmiech.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagadki z owadami w roli głównej

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 10:15
Kontakt z nimi jest jak lot w kosmos! Zwłaszcza wtedy, kiedy poznajemy fascynujący świat makrofotografii. Na każdego człowieka żyjącego dziś na Ziemi przypada ich ponad 200 milionów. Jest ich więcej niż ziarenek piasku na wszystkich plażach świata! 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak szeroka jest Mleczna Droga?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2019 10:00
Czym pchnie planeta Wenus? Ile razy marsjański Olympus Mons jest wyższy od szczytu Mt Everest? I dlaczego Wielki Wóz jest nazywany niekiedy Wielką Chochlą?
rozwiń zwiń