Wielkie wyzwania "Waniliowej Julki"

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 10:00
Julia ma 12 lat i masę zainteresowań: pływa, jeździ na nartach, uprawia judo, biega przełajowo, kocha Formułę 1. I nie przeszkadza jej w tym fakt, że jest… niewidoma.
Audio
  • Wielkie dokonania Julii Krynickiej (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Alexander Rochau/Shutterstock.com

– Jestem "waniliowym dzieckiem", co oznacza, że nie działa mi jeden ze zmysłów. Nie widzę od urodzenia. Od małego uczyłam się, że mogę robić dużo, że wystarczy tego chcieć. Dla mnie normą jest jazda na nartach. Właściwie, to byłoby mi chyba dziwnie, gdybym widziała – mówi bohaterka audycji. 

Julia jest wielką fanką Formuły 1, a przede wszystkim Roberta Kubicy. Niedawno udało się spełnić jedno z jej największych marzeń: poznała swojego idola.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w którym o swojej pracy opowiadała Yvette Żółtowska-Darska, autorka niezwykłych biografii niezwykłych ludzi. 

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście: Julia Krynicka (niewidoma 12-latka), Yvette Żółtowska-Darska (dziennikarka telewizyjna, autorka biografii sportowców pisanych dla dzieci)
Data emisji:
2.06.2019
Godzina emisji: 9.09

ml/mk

Czytaj także

Podróż do Chin w "Zagadkowej niedzieli"

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2018 10:00
O swojej książce "Made in China", podróżach po Chinach i innych krajach opowiadał dzieciom Michał Cessanis, podróżnik i dziennikarz "National Geographic Traveler".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagadki z owadami w roli głównej

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 10:15
Kontakt z nimi jest jak lot w kosmos! Zwłaszcza wtedy, kiedy poznajemy fascynujący świat makrofotografii. Na każdego człowieka żyjącego dziś na Ziemi przypada ich ponad 200 milionów. Jest ich więcej niż ziarenek piasku na wszystkich plażach świata! 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajemnice pływającego Batorego

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 12:00
70 tys. jaj, 9 ton mięsa, 6 tys. sztuk drobiu, 6 ton owoców. Tyle zabierano w podróż przez Atlantyk legendarnym transatlantykiem, który nazywał się Batory.
rozwiń zwiń