W świecie "Króla Maciusia Pierwszego"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 10:00
– Tworząc wystawę "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości", poszukiwałyśmy dziecka w sobie. To wszystko po to, żeby dowiedzieć się, czy chciałybyśmy oglądać te obrazy – mówi kurator wystawy Anna Czerwińska.
Audio
  • Niezwykła wystawa dla dzieci w muzeum POLIN (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Fragment wystawy W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości
Fragment wystawy "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości"Foto: mat. prasowe/POLIN

To nie jest tylko wystawa, to cały bardzo precyzyjnie wymyślony świat, w który zanurzymy się razem z naszymi zagadkowymi słuchaczami. A świat ten jest bardzo piękny, ponieważ najpierw powstał w głowie niezwykłego człowieka, Starego Doktora, który do końca swojego życia pielęgnował sobie mądrość i świeżość spojrzenia dziecka. 

Dzięki niemu wejdziemy w sam środek dobrze znanej nam książki "Król Maciuś Pierwszy". To będzie bardzo przyjemna podróż, a zarazem wyjątkowo kreatywna lekcja szacunku, świadomości, niezależnego myślenia, ale także historii. Przewodnikiem będzie sam Janusz Korczak, a spotkamy się z nim w przepięknej, baśniowej scenografii.

– My dorośli często nie doceniamy tego, że dzieci mają swoje problemy i radości tu i teraz. Nie wolno o tym zapominać i należy być sobą. Podobnie, dzieci mogą być sobą na tej wystawie – dodaje Anna Czerwińska.

Wystawa "W Polsce króla Maciusia. 100 – lecie odzyskania niepodległości" Wystawa "W Polsce króla Maciusia. 100 – lecie odzyskania niepodległości"

"W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości" to wielokrotnie doceniana i nagradzana wystawa, która została zaaranżowana w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji, w której spotkaliśmy się również z Agnieszką Ćwieląg z Brave Kids Polska.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście: Agnieszka Ćwieląg (Menedżer Programowy Brave Kids Polska), Anna Czerwińska (POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich)
Data emisji:
16.06.2019
Godzina emisji: 9.07

ml/gs


Czytaj także

Zagadkowe Dwa Teatry!

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 10:10
To było specjalne wydanie "Zagadkowej niedzieli" z festiwalu Dwa Teatry, prosto z sopockiej plaży! 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielkie wyzwania "Waniliowej Julki"

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 10:00
Julia ma 12 lat i masę zainteresowań: pływa, jeździ na nartach, uprawia judo, biega przełajowo, kocha Formułę 1. I nie przeszkadza jej w tym fakt, że jest… niewidoma.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świętujemy Światowy Dzień Oceanów!

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2019 10:12
Morza i oceany karmią miliardy ludzi na całym świecie. W efekcie nieodpowiedzialnych działań człowieka za kilkadziesiąt lat w tych akwenach może zabraknąć ryb.
rozwiń zwiń