X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michał Woroch: trzeba trochę oddać od siebie

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2019 10:00
To była niezwykle poruszająca opowieść człowieka, który mimo choroby i utraty sił, potrafił zdobyć ten świat. Wykazał się hartem ducha i odwagą. A także wrażliwością kogoś, kto pięknie potrafi patrzeć, ale także widzieć. I opowiadać. 
Audio
  • Zagadkowe spotkanie z niezwykłym Michałem Worochem (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Od lewej: Staś, Katarzyna Stoparczyk, Kalinka oraz Michał Woroch
Od lewej: Staś, Katarzyna Stoparczyk, Kalinka oraz Michał WorochFoto: Grażyna Mazurczak

Podróżnik, fotograf, prelegent. Laureat wielu nagród, w tym nagrody Travelery 2018 w kategorii Podróż Roku oraz nagrody im. Andrzeja Zawady przyznawanej przez Kapitułę Kolosów. Człowiek, który odważył się na wózku inwalidzkim, wraz ze swoim niepełnosprawnym przyjacielem, przemierzyć samochodem terenowym obie Ameryki, a później napisać o tym książkę, którą zatytułował "Krok po kroku. Z Ziemi Ognistej na Alaskę" i zadedykował swojej siostrze. 

– Moment, w którym usiadłem na wózek był dosyć trudny w moim życiu. W takich momentach najbardziej testuje się najbliższych. Jak ma się duży problem, oddaje się go bliskim. Jak już jestem pogodzony z wózkiem i z życiem, bo mam przepiękne życie, to trzeba też trochę oddać od siebie i sprawia mi to ogromną przyjemność – mówił podróżnik.

W audycji nie mogło zabraknąc także zagadki oraz rekomendacji ciekawych lektur.

Zapraszamy do wysłuchania załączonego nagrania!

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście: Michał Woroch (podróżnik)
Data emisji:
 28.07.2019
Godzina emisji: 9.06

kr/kw

Czytaj także

Paweł Urbański w "zagadkowym studiu"

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2019 10:10
Wygrał najstarsze zawody narciarskie w Europie Ridderrennet – Norwegia (bieg na 20 i 10 kilometrów), zdobył także srebrny medal w biathlonie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zagadkowa niedziela" z festiwalu Brave Kids

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 10:10
– W tym projekcie niezwykłe jest to, że mamy do czynienia z tak ogromną różnorodnością ludzi. Uczestnicy pochodzą nie tylko z innych krajów czy kultur, ale różnych środowisk i sytuacji życiowych. Mimo tych różnic widać też jak ludzie są do siebie podobni – zaznaczył w audycji Jacek Timingeriu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagadkowa niedziela na Festiwalu Media i Sztuka w Darłowie

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 10:00
Tym razem "Zagadkowa niedziela" wyruszyła w podróż! Zatrzymała się w Darłowie, ponieważ właśnie tam odbywa się Festiwal Media i Sztuka, a także projekt Wakacje z Kulturą.
rozwiń zwiń