Michał Woroch: trzeba trochę oddać od siebie

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2019 10:00
To była niezwykle poruszająca opowieść człowieka, który mimo choroby i utraty sił, potrafił zdobyć ten świat. Wykazał się hartem ducha i odwagą. A także wrażliwością kogoś, kto pięknie potrafi patrzeć, ale także widzieć. I opowiadać. 
Audio
  • Zagadkowe spotkanie z niezwykłym Michałem Worochem (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Od lewej: Staś, Katarzyna Stoparczyk, Kalinka oraz Michał Woroch
Od lewej: Staś, Katarzyna Stoparczyk, Kalinka oraz Michał WorochFoto: Grażyna Mazurczak

Podróżnik, fotograf, prelegent. Laureat wielu nagród, w tym nagrody Travelery 2018 w kategorii Podróż Roku oraz nagrody im. Andrzeja Zawady przyznawanej przez Kapitułę Kolosów. Człowiek, który odważył się na wózku inwalidzkim, wraz ze swoim niepełnosprawnym przyjacielem, przemierzyć samochodem terenowym obie Ameryki, a później napisać o tym książkę, którą zatytułował "Krok po kroku. Z Ziemi Ognistej na Alaskę" i zadedykował swojej siostrze. 

– Moment, w którym usiadłem na wózek był dosyć trudny w moim życiu. W takich momentach najbardziej testuje się najbliższych. Jak ma się duży problem, oddaje się go bliskim. Jak już jestem pogodzony z wózkiem i z życiem, bo mam przepiękne życie, to trzeba też trochę oddać od siebie i sprawia mi to ogromną przyjemność – mówił podróżnik.

W audycji nie mogło zabraknąc także zagadki oraz rekomendacji ciekawych lektur.

Zapraszamy do wysłuchania załączonego nagrania!

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście: Michał Woroch (podróżnik)
Data emisji:
 28.07.2019
Godzina emisji: 9.06

kr/kw

Czytaj także

Paweł Urbański w "zagadkowym studiu"

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2019 10:10
Wygrał najstarsze zawody narciarskie w Europie Ridderrennet – Norwegia (bieg na 20 i 10 kilometrów), zdobył także srebrny medal w biathlonie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zagadkowa niedziela" z festiwalu Brave Kids

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 10:10
– W tym projekcie niezwykłe jest to, że mamy do czynienia z tak ogromną różnorodnością ludzi. Uczestnicy pochodzą nie tylko z innych krajów czy kultur, ale różnych środowisk i sytuacji życiowych. Mimo tych różnic widać też jak ludzie są do siebie podobni – zaznaczył w audycji Jacek Timingeriu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagadkowa niedziela na Festiwalu Media i Sztuka w Darłowie

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 10:00
Tym razem "Zagadkowa niedziela" wyruszyła w podróż! Zatrzymała się w Darłowie, ponieważ właśnie tam odbywa się Festiwal Media i Sztuka, a także projekt Wakacje z Kulturą.
rozwiń zwiń