X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Książek i jej pomysły na zmienianie świata

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 10:00
Jest krucha, niewysoka i bardzo ładna. Kiedy była małą dziewczynką, obiecała sobie, że zrobi wszystko, aby zostawić ten świat lepszym niż go zastała.
Audio
  • Anna Książek o swoich podróżach (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Patty Chan/Shutterstock

I rzeczywiście to robi. Kilka lat temu wyruszyła razem ze swoich chłopakiem, Andreą w daleką podróż, aby szukać takich jak ona. Spotkała niewidomą Japonkę, która zakłada mobilne biblioteki w ubogich, tajskich społecznościach. Spotkała także Kolumbijczyków, którzy ze stert otaczających ich śmieci postanowili robić instrumenty. Dzisiaj wszyscy oni tworzą znakomitą orkiestrę. Jeżdżą po świecie i dają koncerty na instrumentach pozyskanych z recyklingu.

Przykłady można mnożyć. O wszystkich warto dowiedzieć się poznając projekt "How to change the world".W zagadkowym studio opowiedziała o nich jego pomysłodawczyni, podróżniczka Anna Książek. 

– Każdy z nas ma ogromne możliwości. Trzeba po prostu zacząć. Potem okaże się, w którym kierunku można iść – mówiła w audycji Anna Książek. Jak zmieniać świat? Czy można robić to w domu? Co jest do tego niezbędne? Zapraszamy do wysłuchania załączonego nagrania!

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście: Anna Książek (podróżniczka) 
Data emisji:
 4.08.2019
Godzina emisji: 9.06

kw

Czytaj także

Ciekawscy zagadkowi podróżnicy

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 10:00
Właśnie wrócili z podróży życia, która trwała trzy lata! Przez 1204 dni odwiedzili 30 krajów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagadkowa niedziela na Festiwalu Media i Sztuka w Darłowie

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 10:00
Tym razem "Zagadkowa niedziela" wyruszyła w podróż! Zatrzymała się w Darłowie, ponieważ właśnie tam odbywa się Festiwal Media i Sztuka, a także projekt Wakacje z Kulturą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Woroch: trzeba trochę oddać od siebie

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2019 10:00
To była niezwykle poruszająca opowieść człowieka, który mimo choroby i utraty sił, potrafił zdobyć ten świat. Wykazał się hartem ducha i odwagą. A także wrażliwością kogoś, kto pięknie potrafi patrzeć, ale także widzieć. I opowiadać. 
rozwiń zwiń