Anna Książek i jej pomysły na zmienianie świata

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 10:00
Jest krucha, niewysoka i bardzo ładna. Kiedy była małą dziewczynką, obiecała sobie, że zrobi wszystko, aby zostawić ten świat lepszym niż go zastała.
Audio
  • Anna Książek o swoich podróżach (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Patty Chan/Shutterstock

I rzeczywiście to robi. Kilka lat temu wyruszyła razem ze swoich chłopakiem, Andreą w daleką podróż, aby szukać takich jak ona. Spotkała niewidomą Japonkę, która zakłada mobilne biblioteki w ubogich, tajskich społecznościach. Spotkała także Kolumbijczyków, którzy ze stert otaczających ich śmieci postanowili robić instrumenty. Dzisiaj wszyscy oni tworzą znakomitą orkiestrę. Jeżdżą po świecie i dają koncerty na instrumentach pozyskanych z recyklingu.

Przykłady można mnożyć. O wszystkich warto dowiedzieć się poznając projekt "How to change the world".W zagadkowym studio opowiedziała o nich jego pomysłodawczyni, podróżniczka Anna Książek. 

– Każdy z nas ma ogromne możliwości. Trzeba po prostu zacząć. Potem okaże się, w którym kierunku można iść – mówiła w audycji Anna Książek. Jak zmieniać świat? Czy można robić to w domu? Co jest do tego niezbędne? Zapraszamy do wysłuchania załączonego nagrania!

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście: Anna Książek (podróżniczka) 
Data emisji:
 4.08.2019
Godzina emisji: 9.06

kw

Czytaj także

Ciekawscy zagadkowi podróżnicy

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 10:00
Właśnie wrócili z podróży życia, która trwała trzy lata! Przez 1204 dni odwiedzili 30 krajów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagadkowa niedziela na Festiwalu Media i Sztuka w Darłowie

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 10:00
Tym razem "Zagadkowa niedziela" wyruszyła w podróż! Zatrzymała się w Darłowie, ponieważ właśnie tam odbywa się Festiwal Media i Sztuka, a także projekt Wakacje z Kulturą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Woroch: trzeba trochę oddać od siebie

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2019 10:00
To była niezwykle poruszająca opowieść człowieka, który mimo choroby i utraty sił, potrafił zdobyć ten świat. Wykazał się hartem ducha i odwagą. A także wrażliwością kogoś, kto pięknie potrafi patrzeć, ale także widzieć. I opowiadać. 
rozwiń zwiń