Niedziela w zagadkowym Zamościu!

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2019 10:00
Prosto ze Szczebrzeszyna, gdzie chrząszcz brzmi w trzcinie i gdzie właśnie zakończył się Festiwal Języka Polskiego, pojechaliśmy do Zamościa. Katarzyna Stoparczyk oraz Daria, Jagódka i Franek poprowadzili audycję z tamtejszego ogrodu zoologicznego.
Audio
  • Zamojskie opowieści (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Pressmaster

W ptaszarni pojawił się hejnalista – Kazimierz Szady, autor roztoczańskich horrorów – Łukasz Izarowski, z-ca dyrektora gościnnego Ogrodu Zoologicznego w Zamościu – Łukasz Sułowski oraz przewodnik po Zamościu i przepięknym Roztoczu – Daniel Zawadziński, którego zapytaliśmy o najpiękniejsze zakątki tego terenu.

– Jest Stare Miasto z przepiękną zabudową, ze starymi kamieniczkami. To miasto, jakiego nie zobaczymy nigdzie indziej w Polsce, bo powstałe na tzw. surowym korzeniu. Wyobraźmy sobie, że cofamy się w czasie o 400 lat. Rozglądamy się dookoła, widzimy zoo, widzimy ulice, sklepy dookoła, a kiedyś nie było tutaj nic, tylko pola, rozlewiska i przepływające nieopodal rzeki. Tu od początku zbudowano nowe miasto, więc ono ma swój niepowtarzalny charakter – opowiada Daniel Zawadziński.

Co jeszcze warto zobaczyć w tym mieście? Na ile stron świata w Zamościu jest grany hejnał?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Data emisji:
 11.08.2019
Godzina emisji: 9.05

kr/mk

Czytaj także

Zagadkowa niedziela na Festiwalu Media i Sztuka w Darłowie

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 10:00
Tym razem "Zagadkowa niedziela" wyruszyła w podróż! Zatrzymała się w Darłowie, ponieważ właśnie tam odbywa się Festiwal Media i Sztuka, a także projekt Wakacje z Kulturą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Woroch: trzeba trochę oddać od siebie

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2019 10:00
To była niezwykle poruszająca opowieść człowieka, który mimo choroby i utraty sił, potrafił zdobyć ten świat. Wykazał się hartem ducha i odwagą. A także wrażliwością kogoś, kto pięknie potrafi patrzeć, ale także widzieć. I opowiadać. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Książek i jej pomysły na zmienianie świata

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 10:00
Jest krucha, niewysoka i bardzo ładna. Kiedy była małą dziewczynką, obiecała sobie, że zrobi wszystko, aby zostawić ten świat lepszym niż go zastała.
rozwiń zwiń