Wysokie loty Pawła Farona

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2019 10:00
Jest jednym z najbardziej doświadczonych pilotów w naszym kraju. Należy także do ścisłej światowej czołówki. Udało mu się zakwalifikować do najbardziej prestiżowych zawodów w świecie paraltoniarstwa – Red Bull X-Alps.
Audio
  • Paweł Faron - "skrzydlaty" król przestworzy (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Petr Bonek

W tym niezwykle trudnym wyścigu wystartował trzy razy. Jest również wielokrotnym zdobywcą pucharu przelotowego oraz paralotniowym mistrzem Polski. Uwielbia latać w Alpach. Właśnie tam ma na swoim koncie wiele lotów powyżej 200 km. 

– Człowiek cały czas ma w głowie latanie. Jak nie latam tydzień, zaczyna się gdzieś dobijać taki głos: "dlaczego jeszcze nie latam?" i muszę wtedy iść to zrobić. Moja paralotnia jest realna, namacalna, ale w mojej głowie również są skrzydła i ich nie da mi się odebrać. Nawet jak nie będę mógł latać, to swoje przeżycia mam wciąż w pamięci i tego nie da mi się odebrać – mówi Paweł Faron.

Jakie wydarzenie sprawiło, że gość Trójki zafascynował się lataniem? Kiedy po raz pierwszy w życiu przeżył bardzo twarde lądowanie? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość:
Paweł Faron (członek Polskiej Kadry Paralotniowej)
Data emisji: 18.08.2019
Godzina emisji: 9.05

ml/mk

Czytaj także

Niedziela w zagadkowym Zamościu!

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2019 10:00
Prosto ze Szczebrzeszyna, gdzie chrząszcz brzmi w trzcinie i gdzie właśnie zakończył się Festiwal Języka Polskiego, pojechaliśmy do Zamościa. Katarzyna Stoparczyk oraz Daria, Jagódka i Franek poprowadzili audycję z tamtejszego ogrodu zoologicznego.
rozwiń zwiń