X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wysokie loty Pawła Farona

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2019 10:00
Jest jednym z najbardziej doświadczonych pilotów w naszym kraju. Należy także do ścisłej światowej czołówki. Udało mu się zakwalifikować do najbardziej prestiżowych zawodów w świecie paraltoniarstwa – Red Bull X-Alps.
Audio
  • Paweł Faron - "skrzydlaty" król przestworzy (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Petr Bonek

W tym niezwykle trudnym wyścigu wystartował trzy razy. Jest również wielokrotnym zdobywcą pucharu przelotowego oraz paralotniowym mistrzem Polski. Uwielbia latać w Alpach. Właśnie tam ma na swoim koncie wiele lotów powyżej 200 km. 

– Człowiek cały czas ma w głowie latanie. Jak nie latam tydzień, zaczyna się gdzieś dobijać taki głos: "dlaczego jeszcze nie latam?" i muszę wtedy iść to zrobić. Moja paralotnia jest realna, namacalna, ale w mojej głowie również są skrzydła i ich nie da mi się odebrać. Nawet jak nie będę mógł latać, to swoje przeżycia mam wciąż w pamięci i tego nie da mi się odebrać – mówi Paweł Faron.

Jakie wydarzenie sprawiło, że gość Trójki zafascynował się lataniem? Kiedy po raz pierwszy w życiu przeżył bardzo twarde lądowanie? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość:
Paweł Faron (członek Polskiej Kadry Paralotniowej)
Data emisji: 18.08.2019
Godzina emisji: 9.05

ml/mk

Czytaj także

Niedziela w zagadkowym Zamościu!

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2019 10:00
Prosto ze Szczebrzeszyna, gdzie chrząszcz brzmi w trzcinie i gdzie właśnie zakończył się Festiwal Języka Polskiego, pojechaliśmy do Zamościa. Katarzyna Stoparczyk oraz Daria, Jagódka i Franek poprowadzili audycję z tamtejszego ogrodu zoologicznego.
rozwiń zwiń