Zagadkowe orangutany i wszystko o wędrowaniu

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 10:00
W tę "Zagadkową Niedzielę" w Trójkowym studiu, oprócz Katarzyny Stoparczyk, pojawili się Kasia, Amanda, Krystyna oraz debiutująca Maja, która w wieku 9 lat napisała książkę. Odwiedził nas również gość!
Audio
  • Jak chronić orangutany? (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Monkey Business Images

"TREK. Od marzenia do przygody. Wszystko o wędrowaniu" Mateusz Waligóra, wyd. Agora S.A. "TREK. Od marzenia do przygody. Wszystko o wędrowaniu" Mateusz Waligóra, wyd. Agora S.A.

Swój literacki debiut Maja poświęciła tematowi ochrony orangutanów, które tracą domy przez wycinkę lasów deszczowych. Dlaczego los zwierząt żyjących na drugim końcu świata tak mocno ją poruszył? – Nie lubię, gdy ktoś krzywdzi zwierzęta. Kiedy mama mi o tym opowiedziała, bardzo się tym przejęłam i powiedziałam, że chciałabym pomóc orangutanom. Poszłam do szkoły, ale nikt zbytnio się tym nie zainteresował, więc pojechałam do domu i tam założyłam Klub Ochrony Orangutanów, który teraz ma ponad 10 tysięcy członków – opowiada dziewczynka.
W cyklu "Poczytajki i czytadełka" wyjątkowo rozmawialiśmy o filmach. "Cały świat Romy" w reżyserii Mischy Kamp oraz "Niezwykłe lato z Tess" Stevena Wouterlooda mogliśmy zobaczyć na 6. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Kino Dzieci, który odbył się aż w 22 polskich miastach!

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej w audycji, w której, jak zawsze, pojawiła się zagadka, a także rozmowa z Mateuszem Waligórą, autorem książki "TREK. Od marzenia do przygody. Wszystko o wędrowaniu".

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziel
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość:
 Mateusz Waligóra (pisarz, autor książki "TREK. Od marzenia do przygody. Wszystko o wędrowaniu")
Data emisji: 29.09.2019
Godzina emisji: 9.07

kr

Czytaj także

Między przyszłością a przeszłością

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 10:00
1 września 1939 roku dzieci miały beztrosko pobiec do szkoły. Nie pobiegły. Zamiast ciężaru tornistra wypełnionego książkami pozostał w nich ciężar wojny. Opowiada o niej ktoś, kto w dniu jej wybuchu miał zaledwie 16 lat. Opowiada przepięknie, bo mówi tak, jak pisze. Znakomity pisarz, człowiek legenda, Józef Hen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystrzałowa "Zagadkowa"

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 10:10
To było wystrzałowe wydanie audycji, w której pytaliśmy, czy żyją na tym świecie stworzenia, które są nieśmiertelne?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagadkowy świat roślin

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 10:00
Gościem Katarzyny Stoparczyk, Krysi oraz Anielki była dr biologii, a zarazem artystka i poetka – Urszula Zajączkowska.
rozwiń zwiń