Zagadkowe pająki i podróż na Madagaskar

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019 10:00
Które zwierzę nigdy nie zapada w zimowy sen, a jego zęby rosną cały czas? Dlaczego nie powinniśmy dotykać delfinów w oceanariach? Co to jest Stegodyphus? Odpowiedzi na te wszystkie pytania szukaliśmy w naszym zagadkowym studiu!
Audio
  • Fascynujący świat pająków (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Darek Kucharski, Katarzyna Stoparczyk i... pajączek
Darek Kucharski, Katarzyna Stoparczyk i... pajączekFoto: D.Kawka


"Dziennik łowcy przygód. Madagaskar. Klątwa pasiastego lemura" Szymon Radzimierski, wyd. Znak emotikon "Dziennik łowcy przygód. Madagaskar. Klątwa pasiastego lemura" Szymon Radzimierski, wyd. Znak Emotikon

Katarzynę Stoparczyk i jej małych pomocników odwiedził Dariusz Kucharski. W dzieciństwie spędzał całe godziny przy mrowisku, a do domu przynosił rozmaite owady, które trzymał w słoikach i pudełkach. Dziś jest znakomitym biologiem, który kocha pająki!

– Fascynują mnie wszystkie pająki. Jest kilka gatunków, dla których specjalnie wyruszyliśmy w pewne rejony świata, m.in. do Namibii w Afryce. Kiedy byliśmy w Gruzji, pod naszym namiotem w gniazdach i norach siedziały m.in. tarantule. Większość ludzi wyobraża je sobie jako olbrzymie, ale mają najwięcej 2–3 centymetry – opowiadał naukowiec.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której pojawił się także 12-letni podróżnik Szymon Radzimierski ze swoją najnowszą książką "Dziennik łowcy przygód. Madagaskar. Klątwa pasiastego lemura".

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziel
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość:
 Dariusz Kucharski (biolog), Szymon Radzimierski (podróżnik, łowca przygód, bloger, autor książek, mówca motywacyjny)
Data emisji: 6.10.2019
Godzina emisji: 9.07

kr/mat. promocyjne/mk

Czytaj także

Zagadkowy świat roślin

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 10:00
Gościem Katarzyny Stoparczyk, Krysi oraz Anielki była dr biologii, a zarazem artystka i poetka – Urszula Zajączkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Bielecki: dla mnie góry zawsze pachniały przygodą

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 10:00
"Zagadkową niedzielę" znowu spędziliśmy w plenerze! Tym razem Katarzyna Stoparczyk w towarzystwie Oli, Jany, Tymka i Lei nadają z Lądka Zdroju, gdzie odbywa się XXIV Festiwal Górski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagadkowe orangutany i wszystko o wędrowaniu

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 10:00
W tę "Zagadkową Niedzielę" w Trójkowym studiu, oprócz Katarzyny Stoparczyk, pojawili się Kasia, Amanda, Krystyna oraz debiutująca Maja, która w wieku 9 lat napisała książkę. Odwiedził nas również gość!
rozwiń zwiń